Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Wozy asenizacyjne Wienhoff teraz także na polskim rynku

Kategoria: Maszyny Rolnicze
Wozy asenizacyjne Wienhoff teraz także na polskim rynku
Maszyny Rolnicze Wozy asenizacyjne
Data publikacji 14.09.2019r.

Za sprawą podlaskiej firmy Zabielski Maszyny Rolnicze, będzie można kupić w naszym kraju wozy asenizacyjne uznanej niemieckiej marki Wienhoff. Dwa tygodnie temu obie firmy dogadały się co do warunków współpracy.


Wienhoff to wozy asenizacyjne z wyższej półki

Wozy asenizacyjne Wienhoff pozycjonowane są w segmencie premium. Rocznie ten producent wytwarza w zakładzie w Bawinkel (Dolna Saksonia) od 50 do 80 beczek, ale w niedalekim czasie produkcja ma być zwiększona do około 120 maszyn rocznie. Dlatego firma rozszerza działalność na nowe rynki. Niedawno zaczęła dystrybuować swój sprzęt w Czechach, teraz wchodzi do Polski.

r e k l a m a

Firma Wienhoff nie była do tej pory obecna w naszym kraju. A my z racji tego, że coraz bardziej otwieramy się na maszyny z segmentu premium, nawiązaliśmy współpracę z tym producentem. Pierwszą beczkę pokażemy na wystawie Agro-Show w Bednarach. Będzie miała 16, 17 lub 18 tys. litrów. Ta maszyna wróci potem do Niemiec. A pierwszy wóz, który będzie przeznaczony do sprzedaży w Polsce, przyjedzie do nas w grudniu – usłyszeliśmy w firmie Zabielski Maszyny Rolnicze.

Maszyny na miarę potrzeb

r e k l a m a

Firma Wienhoff dostarcza dużo maszyn do firm usługowych. Chwali się nawet tym, że nie tak dawno za jednym razem udało się jej sprzedać do firmy usługowej Osters&Voß z Groß Gottschow (Niemcy) sześć wozów asenizacyjnych – każdy o pojemności 30 000 litrów. Była to inwestycja opiewająca na 1,3 mln euro.

Ale Osters&Voß to potężny usługodawca zatrudniający ponad 200 osób. Jego flota obejmuje ponad 100 ciągników rolniczych o mocy od 170 do 500 KM, 16 wozów asenizacyjnych, 9 rozrzutników obornika, 15 ładowarek kołowych, 17 sieczkarni, które w sezonie ścinają kukurydzę z 17 000 hektarów oraz 16 kombajnów, w tym 11 hybrydowych Claas Lexion, które młócą w sezonie ziarno z powierzchni 7000 hektarów.

A do jakich klientów chce dotrzeć polski dystrybutor? 

Na pewno do usługodawców i rolników gospodarujących na większych areałach, bo mówimy tutaj o maszynach profesjonalnych, które swoje kosztują. Ale są to maszyny na skroś innowacyjne i niezawodne, które mogą znacznie usprawnić rynek rozwożenia gnojowicy w Polsce – mówią przedstawiciele podlaskiego sprzedawcy. – Każdy wóz Wienhoff jest konfigurowany bezpośrednio pod klienta. Beczki wyróżnia też to, że mogą być zabezpieczone antykorozyjnie ocynkiem lub pięcioma warstwami farby.  

LevelTuner – rozwiązanie na medal

O niemieckiej firmie zrobiło się głośniej w 2017 roku, kiedy na wystawie Agritechnica  w Hanowerze otrzymała medal. Nagrodzonym rozwiązaniem był system zmiany środka ciężkości LevelTuner, który działa automatycznie bez ingerencji operatora. Jego zasada polega na pomiarze obciążenia pionowego na dyszlu i zmianie ustawienia poduszek powietrznych (miechów) przy przedniej osi beczki. Gdy obciążenie jest zbyt małe, to system tak koryguje zmianę nacisku na dyszel, że nie dochodzi do nieprzewidzianej sytuacji np. odczepienia beczki z zaczepu kulowego. Rozwiązanie LevelTuner sprawdza się nie tylko na drogach publicznych, ale również w trakcie pracy na polu, zmieniając ciśnienie w trakcie opróżniania zbiornika. 


Przemysław Staniszewski
fot. Przemysław Staniszewski
 

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a