Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Zdalna obsługa w opryskiwaczach Horsch Leeb PT 6.300 i PT 8.300

. .
Kategoria: Maszyny Rolnicze
Zdalna obsługa w opryskiwaczach Horsch Leeb PT 6.300 i PT 8.300
Maszyny Rolnicze Opryskiwacze
Data publikacji 27.09.2019r.

W ofercie firmy Horsch pojawiły się dwa nowe opryskiwacze samojezdne Leeb PT 6.300 i PT 8.300. Zapewniają precyzyjną ochronę i wysoką elastyczność pracy. Gwarantują też najwyższy komfort jazdy oraz zdalną obsługę dzięki wprowadzeniu rozwiązań telemetrycznych.

Leeb PT 6.300 oferowany jest ze zbiornikiem wykonanym z polietylenu o pojemności 6000 l, natomiast  PT 8.300 ze zbiornikiem wykonanym ze stali nierdzewnej o pojemności 8000 l. Obie maszyny wyposażone są w system ciągłego czyszczenia wnętrza (CCS Pro), co zapewnia wygodną obsługą z kabiny oraz automatyczny program mycia. Szybkie napełnianie zbiorników osiągnięto dzięki zastosowaniu pompy odśrodkowej o wydajności 1000 l/min. 

r e k l a m a

Opryskiwacz z belką szeroką na 42m

W Leeb PT dokonano wielu zmian, jednak pozostawiono  też sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich jest układ BoomControl odpowiedzialny za sterowanie belką, której szerokość robocza może wynieść maksymalnie 42 m, z sekcjami o szerokości 1 m. Komfort jazdy na nowy poziom wyniosło zawieszenie ComfortDrive.

r e k l a m a

Od nowa zaprojektowano ramę centralną podwozia oraz hydropneumatycznie resorowane zawieszenie każdego z kół z aktywnym poziomowaniem. Dzięki temu zapewniono operatorowi wyjątkowy komfort jazdy nie tylko po płaskich drogach i polu, ale również na stromo położonym terenie. Do wyboru są dwie wersje napędu kół, oferujące sprawdzone rozwiązania, m.in. bezstopniowy automatyczny napęd, regulowany w zależności od obciążenia oraz system antypoślizgowy. Do napędu wykorzystywane są silniki o mocy 310 KM, spełniające normę emisji Stage V. Idealny rozkład masy osiągnięto dzięki zastosowaniu koncepcji umieszczenia kabiny z przodu. Cechami charakterystycznymi obecnej kabiny jest dobra widoczność, dużo przestrzeni, ale przede wszystkim nowy podłokietnik ErgoControl, zapewniający prostą i wygodną obsługę wszystkich funkcji opryskiwacza.

Sterowanie opryskiwaczem Horsch możliwe nawet ze smartfona

Firma Horsch wprowadza nowości pozwalające na zdalną obsługę maszyn i jej komunikację z użytkownikiem oraz producentem. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu nowo opracowanego modułu SmartCan podłączanego do komputerów roboczych maszyn. Dzięki niemu użytkownik będzie mógł uzyskać dostęp do danych za pomocą swojego telefonu komórkowego i odpowiedniej aplikacji MobileControl. Aplikacja będzie dostępna dla urządzeń z androidem Google’a i z systemem operacyjnym Google Android i Apple iOS. Połączenie między maszyną a telefonem będzie odbywało się za pomocą modułu wi-fi. Początkowo właściciel Leeb-a PT będzie mógł korzystać z prostych funkcji, takich jak test dysz opryskiwacza. W przyszłości możliwa będzie bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania lub – w przypadku komunikatu o błędzie – wspólna zdalna diagnoza z dilerem. Horsch SmartCan umożliwi również przesyłanie danych telemetrycznych lub wymianę informacji z systemami zarządzania gospodarstwem rolnym. Nowe rozwiązanie niemiecki producent zademonstruje podczas najbliższej edycji targów Agritechnica.


Nowym pomysłem Horscha na transport samojezdnych opryskiwaczy na dalsze odległości jest najazdowa, niskopodłogowa naczepa


Ireneusz Oleszczyński

 

Widziałeś już nasze video "Zakręcone Żniwa - Konkurs filmowy TPR"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a