Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Zmiany w badaniach opryskiwaczy polowych

Natalia Marciniak-Musiał
Kategoria: Maszyny Rolnicze
Zmiany w badaniach opryskiwaczy polowych
Maszyny Rolnicze
Data publikacji 06.01.2021r.

Z dniem 1 stycznia 2021 r. zakończył się 7-letni okres vacatio legis, w związku z czym nastąpiła zmiana wymagań dotyczących prowadzenia badań technicznych opryskiwaczy polowych.

Minął 7–letni okres między publikacją aktu prawnego a jego wejściem w życie

Jak informuje Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa zgodnie z zapisami rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 grudnia 2013 r. w sprawie potwierdzenia sprawności technicznej sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin od dnia 1 stycznia 2021 r.:
  • zmieniają się wymagania techniczne dla ręcznego i elektronicznego stołu rowkowego do sprawdzania rozkładu poprzecznego cieczy (załącznik nr 2 do ww. rozporządzenia zawiera określone wymagania),
  • w opryskiwaczach ciągnikowych lub samobieżnych polowych innych niż dozujące ciecz użytkową w pasach lub rzędach nie przeprowadza się sprawdzenia dystrybucji cieczy przez dokonanie jednoczesnego pomiaru natężenia wypływu cieczy z rozpylaczy zainstalowanych na belce polowej opryskiwacza albo – po ich demontażu – z belki polowej opryskiwacza. 

Przegląd tylko w jednostkach przystosowanych

r e k l a m a

Od 1 stycznia 2021r. przeprowadzenie badań opryskiwaczy polowych jest możliwe wyłącznie przez jednostkę dostosowaną do powyższych wymagań.

Natalia Marciniak-Musiał
za informacją PIORIN
Zdjęcie: Pixabay

r e k l a m a

Widziałeś już nasze video ""Nie będziemy umierać w ciszy". Rolnicy będą protestować w w całej Polsce"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a