Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

FoliQ nawozy od Agrii Polska ze znakiem CE

Marek Kalinowski
Kategoria: Uprawa
FoliQ nawozy od Agrii Polska ze znakiem CE
Uprawa nawożenie
Data publikacji 04.02.2023r.

W połowie roku 2022 zaczęło obowiązywać Rozporządzenie 1009/2019 harmonizujące rynek nawozowy w Unii Europejskiej. Jedną z najważniejszych konsekwencji tego aktu prawnego jest obowiązek uzyskania znaku CE dla produktów nawozowych wprowadzanych do obrotu i stosowania na terenie UE.

Nawozy dolistne ze znakiem CE

Prawo to objęło również nawozy dolistne FoliQ. Jak informuje w komunikacie Agrii Polska, produkowane przez firmę nawozy dolistne FoliQ otrzymały już znak CE potwierdzający jakość i bezpieczeństwo produktów. Nawozy FoliQ jako jedne z pierwszych produktów dostępnych na polskim rynku otrzymały znak CE.

Procedurą poprzedzającą przyznanie znaku CE, była niezależna analiza laboratoryjna składu, testy na obecność mikroorganizmów chorobotwórczych oraz zanieczyszczeń i metali ciężkich, które wykazały, że nawozy spełniają wszelkie najnowsze wymagane normy.

r e k l a m a

Co oznacza znak CE?

Oznakowanie CE produktów oznacza, że został on zbadany i uznany za spełniający wymogi UE dotyczące jakości i bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska. Potwierdza również swobodny transport nawozów w obrębie Unii Europejskiej.

Już wkrótce znak CE będzie widoczny na etykietach produkowanych przez Agrii Polska nawozów dolistnych FoliQ. To, jak będą wyglądały nowe opakowania ze znakiem CE (widoczny w prawym dolnym rogu) pokazuje zdjęcie FoliQ CALMAX, jednego z kilkudziesięciu nawozów dolistnych z serii FoliQ.

Marek Kalinowski
Za informacją Agrii

fot. Agrii Polska

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczy 5/2023 na str. 32. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: jak utrzymać rentowność produkcji mleka w czasie kryzysu?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a