Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Stoller Group przejęta przez Corteva

Marek Kalinowski
Kategoria: Uprawa
Stoller Group przejęta przez Corteva
Uprawa wiadomości z branży
Data publikacji 21.01.2023r.

Finalizowana umowa przejęcia Stoller Group wzmacnia portfolio rozwiązań biologicznych Cortevy. To już druga transakcja firmy w zakresie produktów biologicznych od czasu zakończenia przeglądu opcji strategicznych.

Corteva podpisała ostateczną umowę przejęcia spółki Stoller, z siedzibą w Houston w Teksasie, jednej z największych firm biologicznych w branży. Dzięki działalności Stoller w ponad 60 krajach i prognozowanym przychodom ze sprzedaży za rok 2022 przekraczającym 400 milionów dolarów, przejęcie zapewni Cortevie natychmiastowe zwiększenie skali działania, rentowności i wzrost zysku operacyjnego.

r e k l a m a

Nowe produkty wzmocnią ofertę Corteva Agriscience

Nowy kontrakt wzmocni ofertę środków biologicznych Cortevy, które uzupełniają konwencjonalne środki ochrony roślin i pozwalają dostosować technologie ochrony do zmieniających się oczekiwań rynku. Stoller cieszy się znakomitą opinią i mocnymi relacjami z rolnikami. Spółka realizuje model sprzedaży, który bazuje na kreowaniu popytu poprzez dzielenie się wiedzą z dystrybutorami i rolnikami. Sukces rynkowy Stollera wynika oczywiście z doskonałych efektów stosowania produktów biologicznych w uprawie roślin.

Produkty biologiczne to rozwiązania, które uzupełniając konwencjonalne środki ochrony roślin, pomagają sprostać globalnym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem żywności i zmianami klimatycznymi. Stoller jest liderem w segmencie produktów biologicznych, zarówno ze względu na swoją obecną pozycję, jak i potencjał ekspansji rynkowej, a jednocześnie zapewnia atrakcyjne możliwości wzrostu przychodów i zysków. Przejęcie pozwoli Cortevie rozszerzyć i przyspieszyć działania w zakresie rozwoju portfolio produktów biologicznych oraz stać się jednym z największych graczy na tym szybko rozwijającym się rynku – powiedział Chuck Magro, dyrektor generalny Corteva Agriscience.

Jakie są prognozy na przyszłość dla rynku produktów biologicznych?

Rynek produktów biologicznych będzie rósł rocznie w jednocyfrowym tempie do 2035 roku i ma osiągnąć w tym czasie 25 proc. całego rynku środków ochrony roślin. W ciągu zaledwie trzech lat Corteva rozwinęła światowej klasy biznes biologiczny. To efekt wdrażania strategii rozwoju bazującej na wprowadzaniu innowacji zarówno w wewnętrznych strukturach firmy, jak i współpracy w z podmiotami zewnętrznymi w zakresie badań i rozwoju, zawieraniu umów licencyjnych i dystrybucyjnych oraz przejęciach.

W ponad 50-letniej historii firmy z powodzeniem pomagaliśmy rolnikom na całym świecie zwiększać zyskowność ich gospodarstw rolnych, równocześnie umożliwiając im działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy dumni, że teraz możemy połączyć siły z firmą Corteva, ponieważ mamy taką samą wizję wspierania rolników w produkcji zdrowej żywności. Razem staniemy się jednym z najbardziej zaufanych dostawców rozwiązań biologicznych – powiedział Guillermo de la Borda, dyrektor generalny firmy Stoller.

r e k l a m a

To już drugie przejęcie przez Corteva Agriscience spółki z branży biologicznej

Umowa z firmą Stoller jest drugim przejęciem przez Cortevę spółki z branży biologicznej. Wcześniej Corteva kupiła hiszpańskie przedsiębiorstwo biotechnologiczne Symborg, producenta mikrobiologicznych środków wiążących azot atmosferyczny. Corteva połączy uzupełniające się zaplecze handlowe i techniczne firm Stoller oraz Symborg w strategii rozwoju swoich produktów biologicznych.

Stoller specjalizuje się w rozwiązaniach odżywiania roślin. Oferta obejmuje m.in. hormony roślinne, zaawansowane technologicznie odżywki i mikroorganizmy, które można stosować do poprawy wydajności i wzmocnienia odporności roślin na stres. Cena zakupu firmy Stoller wynosząca 1,2 miliarda USD stanowi ok. 12-krotność wartości spółki i bazuje na oczekiwanym zysku operacyjnym na rok 2022. Finalizacja transakcji jest planowana na pierwszą połowę br.

Marek Kalinowski

Za informacją Corteva Agriscience
fot. 

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 1-2/2023 na str. 25. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Widziałeś już nasze video "Rolnikowi za sprzedaż krowy po wycieleniu grożą 3 lata więzienia. Co jeszcze w nowym TPR?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a