Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Corteva z licencją na biostymulator Utrisha Rhizo

Marek Kalinowski
Kategoria: Uprawa
Corteva z licencją na biostymulator Utrisha Rhizo
Uprawa wiadomości z branży
Data publikacji 18.12.2022r.

Zgodnie z umową, STI Biotechnologie udziela firmie Corteva wyłącznej licencji na dystrybucję opatentowanych szczepów bakterii: Lactobacillus Farciminis CNCM-I-3699 i Rhamnosus CNCM-I-3698.

Biostymulator Utrisha Rhizo będzie na rynku szeroko dostępny

Porozumienie dotyczy rozwiązań biologicznych, które działając w ryzosferze stymulują rośliny, a równocześnie poprawiają żyzność gleby i dostępność składników pokarmowych. Kontrakt obejmuje wszystkie kraje Europy.

Szczepy bakterii będą znajdowały się w nowym biostymulatorze mikrobiologicznym Utrisha Rhizo. Corteva wykorzysta swoją szeroką sieć dystrybucji i zasięg rynkowy, aby produkt był dostępny dla wszystkich upraw, w pierwszej kolejności w warzywach i ziemniakach.

Corteva Agriscience nieustannie wprowadza na rynek nowe i innowacyjne rozwiązania, oferując produkty pochodzenia naturalnego, które uzupełniają nasze konwencjonalne środki ochrony roślin, a także przyczyniając się do zwiększenia odporności roślin na warunki stresowe – powiedziała Priscila Vansetti, wiceprezes ds. rozwoju produktów biologicznych w Corteva Agriscience. – Cieszymy się, że możemy współpracować z STI Biotechnologie w celu udostępniania rozwiązań, które pomogą rolnikom sprostać zmieniającym się warunkom środowiskowym, a równocześnie zapewniają ochronę i dochodowość gospodarstw na wysokim poziomie.

r e k l a m a

Portfolio biostymulatorów od Corteva będzie się powiększać

Umowa to kolejny krok do rozwoju oferty produktów biologicznych Corteva obejmujących biostymulatory i środki ochrony biologicznej. Wprowadzenie na rynek kolejnego biostymulatora mikrobiologicznego z linii produktów wpływających na dostępność składników pokarmowych, Utrisha Rhizo – który zwiększa wielkość i aktywność systemu korzeniowego roślin, stymulując w ten sposób potencjał plonotwórczy roślin – realizuje cele określone w ramach zrównoważonego rozwoju Corteva Agriscience.

To partnerstwo doskonale wpisuje się w nasz cel, jakim jest udostępnianie naturalnych rozwiązań biologicznych – powiedział Christophe Tanguy, dyrektor operacyjny w STI Biotechnologie.

Za informacją Cotreva Agriscience

fot.  envato.elements

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 49/2022 na str. 18. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a