Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Europejski Zielony Ład a przyszłość ochrony roślin - konferencja IOR

Marek Kalinowski
Kategoria: Uprawa
Europejski Zielony Ład a przyszłość ochrony roślin - konferencja IOR
Uprawa wiadomości z branży
Data publikacji 29.01.2022r.

Z uwagi na trudną sytuację epidemiczną organizatorzy Konferencji Ochrony Roślin – 62. Sesji Naukowej Instytutu Ochrony Roślin – PIB zdecydowali się przeprowadzić ją w całości zdalnie.

Najważniejsze dla zainteresowanych rolników jest to, że udział w sesji będzie bezpłatny, a streaming z konferencyjnych wydarzeń dostępny będzie w Internecie dla każdego zainteresowanego.

r e k l a m a

Konferencja IOR o wpływie Europejskiego Zielonego Ładu na polskie rolnictwo

To była trudna, lecz konieczna decyzja, biorąc pod uwagę obecne statystyki zachorowań oraz prognozy dotyczące kolejnej fali pandemii. Dlatego z uwagi na bezpieczeństwo uczestników, prelegentów i organizatorów zdecydowaliśmy, że formuła zdalna również podczas tej edycji będzie optymalnym rozwiązaniem. Jednak, aby zachęcić jak najwięcej osób do udziału w Konferencji, podczas której będziemy omawiać kwestie bardzo istotne dla przyszłości polskiego rolnictwa, umożliwiamy zainteresowanym osobom bezpłatny udział w tym wydarzeniu – wyjaśnia dr hab. Roman Kierzek, prof. IOR – PIB, p.o. dyrektora Instytutu Ochrony Roślin – PIB.

r e k l a m a

Aby wziąć bezpłatny udział w Konferencji Ochrony Roślin, wystarczy zarejestrować się na stronie www.snior.pl i oglądać streaming Konferencji w kanałach społecznościowych IOR – PIB: na Facebooku oraz na YouTube.

Tematyką przewodnią Konferencji jest „Europejski Zielony Ład, a przyszłość ochrony roślin” i nawiązuje bezpośrednio do nowej unijnej strategii rozwoju, która zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej Unii Europejskiej do 2050 roku. Realizacja tak ambitnego celu stawia istotne wyzwania różnym dziedzinom gospodarki, także rolnictwu, zwłaszcza integrowanej ochronie roślin.

W ramach Europejskiego Zielonego Ładu, dziedzinie tej dedykowane są dwie wzajemnie uzupełniające się strategie: „Od pola do stołu” oraz „Na rzecz bioróżnorodności”, które stanowią kluczową część planowanej transformacji. Ich głównym celem jest rozwój rolnictwa zrównoważonego z ograniczonym stosowaniem pestycydów oraz nawozów, gwarantujący produkcję zdrowej żywności oraz bezpieczeństwo środowiska.

Jak będzie wyglądać ochrona roślin przy strategii "Od pola do stołu" i "Na rzecz bioróżnorodności"

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Koszulka damska - Prawdziwa Kobieta Kocha Rolnika – Tygodnik Poradnik Rolniczy

Koszulka damska - Prawdziwa Kobieta Kocha Rolnika – Tygodnik Poradnik Rolniczy

Płacisz tylko

40,00 zł

Cena regularna 45,00 zł

SPRAWDŹ

W najbliższych latach ten kierunek rozwoju rolnictwa będzie determinował rozwój ochrony roślin w Polsce, dlatego podczas obrad Konferencji dużo uwagi będzie poświęcone zagadnieniom, które są bezpośrednio związane z realizacją unijnych strategii. Ochrona roślin w uprawach ekologicznych, stosowanie metod biologicznych, problem uodparniania się agrofagów na środki ochrony roślin, rolnictwo precyzyjne, wykorzystanie cyfryzacji i robotyzacji w ochronie roślin – to tylko nieliczne przykłady z bogatej oferty tematycznej, która będzie przedmiotem obrad 62. Sesji Naukowej IOR ‒ PIB.

Jak w latach ubiegłych Instytut zaprasza do uczestnictwa w sesjach referatowej i posterowej oraz w panelach tematycznych, które od kilku lat towarzyszą obradom konferencji i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Konferencja IOR odbędzie się 16 i 17 lutego

Zarejestrowani uczestnicy otrzymają indywidualne konta umożliwiające zalogowanie się do platformy, na której realizowana będzie Konferencja. Dzięki temu będą mogli śledzić co dzieje się w poszczególnych pokojach, aktywnie uczestniczyć w obradach, zadawać pytania podczas paneli dyskusyjnych, przeglądać prezentowane podczas Konferencji postery. Platforma umożliwia tworzenie chat rozmów, zarówno do dyskusji 1 – 1, jak i dla grup osób, które będą chciały wymienić opinie np. na temat konkretnego wykładu. Uczestnicy, którzy zdecydują się oglądać wydarzenie w kanałach społecznościowych, nie będą mieli możliwości udziału w dyskusji, jednak będą mogli ją śledzić w całości. W kanałach tych nie będą też prezentowane postery.

Przypominamy, że Konferencja odbędzie się w terminie 16–17 lutego 2022 r. I jeszcze jedna bardzo ważna informacja – osoby, które wcześniej opłaciły udział w konferencji hybrydowej otrzymają zwrot środków.

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał na podstawie artykułu 
Marka Kalinowskiego
pt. Konferencja IOR dostępna on-line, który ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 3/2022 na str. 22.  

Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Widziałeś już nasze video ""Urzędnicy chcieli zniszczyć człowieka". Rolnik spod Lublina spędził Święta za kratami"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a