Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Jak lepiej chronić buraki cukrowe – konferencje na Pomorzu

Paweł Mikos
Kategoria: Uprawa
Jak lepiej chronić buraki cukrowe – konferencje na Pomorzu
Uprawa buraki cukrowe
Data publikacji 03.02.2020r.

W Starym Polu i Kwidzynie odbędą się konferencje dla rolników uprawiających buraki cukrowe. Podczas nich będę poruszane tematy związane z ochroną buraków cukrowych w sytuacji ograniczania dostępności pestycydów oraz metod zwalczania chwastów w burakach. Przedstawiciele Krajowej  Spółki Cukrowej przedstawią także sytuację na rynku cukru oraz współpracę KSC z rolnikami.

Konferencja dla plantatorów buraków cukrowych w Kwidzyniu i Starym Polu

W czwartek 6 lutego i piątek 7 lutego 2020 roku odbędą się dwie konferencje dla plantatorów buraków cukrowych pt. „Aktualne zagadnienia technologiczne i organizacyjne w produkcji buraków cukrowych”. 

r e k l a m a

Konferencje odbędą się w:

  • 6 lutego 2020 r. (czwartek)w Starym Polu w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w sali im. prof. St. Laskowskiego, początek o godz. 9.30;
  • 7 lutego 2020 r. (piątek) w Kwidzyniu w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym przy ul. Górki 3 A, początek o godz. 10.00. 

 

r e k l a m a

Jak chronić buraki i zwalczać chwasty w uprawach buraka? 

W programie obu konferencji będą poruszone następujące tematy: 

  • Trudności i zagrożenia w ochronie buraka cukrowego wynikające z ograniczania dostępności środków ochrony roślin  – dr hab. Jacek Piszczek, prof. Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu;
  • Zwalczanie chwastów w buraku cukrowym. Dobór techniki ochrony roślin i elementów rolnictwa precyzyjnego – dr hab. Roman Kierzek, prof. Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu;
  • Sytuacja na rynku cukru – przedstawiciel Krajowej Spółki Cukrowej; 
  • Współpraca Krajowej Spółki Cukrowej z plantatorami, w tym podsumowanie wyników kampanii buraczanej 2019/2020 – Mariusz Kaźmierczak, dyrektor Oddziału Krajowej Spółki Cukrowej „Cukrownia Malbork”.  

Organizatorami obu konferencji jest Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Oddział w Starym Polu wspólnie z Krajową Spółką Cukrową, Oddział „Cukrownia Malbork” oraz Związek Plantatorów Buraka Cukrowego w Malborku i w Nowym Stawie. 

Tygodnik Poradnik Rolniczy jest patronem medialnym obu konferencji.

Już dziś wszystkich rolników serdecznie zapraszamy do udziału w tym szkoleniu. 

Konferencja dla plantatorów buraków cukrowych w Kwidzyniu i Starym Polu 

Paweł Mikos
Fot. Paweł Mikos

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a