Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Jak usprawnić wyszukiwanie środków ochrony roślin?

Natalia Marciniak-Musiał
Kategoria: Uprawa
Jak usprawnić wyszukiwanie środków ochrony roślin?
Uprawa środki ochrony roślin
Data publikacji 05.05.2021r.

Odpowiednie stosowanie pestycydów jest jednym z kluczowych elementów uzyskania odpowiedniego plonu oraz utrzymania opłacalności ekonomicznej gospodarstwa.A ponieważ wiele środków ochrony roślin jest wycofywanych z rynku lub zmienia się ich rejestracja, to rolnicy wnioskują o utworzenie odpowiedniej bazy śor. Jak miałaby działać taka wyszukiwarka?

Izby rolnicze chcą stworzenia odpowiedniej wyszukiwarki środków ochrony roślin

Krajowa Rada Izb Rolniczych wystąpiła do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o utworzenie bazy środków wykorzystywanych w rolnictwie, dzięki czemu po numerze seryjnym produktu będzie można uzyskać informacje na jego temat.

r e k l a m a

Sezon wegetacyjny i związane z nim prace polowe toczą się pełną parą. Powyższa prośba Zarządu Krajowego KRIR dotyczy dostrzeżenia problemu coraz większej oferty na rynku podrobionych środków ochrony roślin i nawozów mineralnych oraz trudności z weryfikacją oryginalności danego produktu w trakcie zakupu. Taka wyszukiwarka była bardzo praktycznym narzędziem, które ułatwiłoby sprawdzenie bezpieczeństwa zakupywanego środka.

Możliwość kontroli poprzez stronę PIORiN

r e k l a m a

Zarząd KRIR wnioskuje, że taka weryfikacja danego produktu mogłaby być dokonywana poprzez stronę internetową Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, gdzie zainteresowany rolnik po wpisaniu nazywa handlowej lub numeru partii produktu mógłby uzyskać takie informcje jak:

Wyszukiwarka pestycydów pomoże rolnikom spełniać obowiązki

Zdaniem samorządu rolniczego takie narzędzie znacznie ułatwi weryfikacje pochodzenia danego środka i wywiązywanie się z zobowiązań prawnych wynikających ze stosowania ŚOR.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Egzemplarz Tygodnik Poradnik Rolniczy nr 20-21/2020

Egzemplarz Tygodnik Poradnik Rolniczy nr 20-21/2020

Płacisz tylko

9,98 zł SPRAWDŹ

 

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał
Zdjęcie: Pixabay

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a