Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Uprawa w warunkach stresowych

Uprawa w warunkach stresowych
Uprawa
Data publikacji 05.07.2016r.

Produkcja roślinna w ostatnich kilkunastu miesiącach prowadzona jest w warunkach nieustających stresów. Rolnicy muszą łagodzić skutki nie tylko suszy, ale także złego przezimowania oraz wiosennych przymrozków. W wielu rejonach kraju brak opadów już wyrządził ogromne straty w uprawach zbóż.

Okazuje się jednak, że sprzedawcy nawozów i środków ochrony oferują szeroki wachlarz sposobów i rozwiązań, dzięki którym skutki braku wody na plantacjach mogą być ograniczane i łagodzone. Rozwiązania związane z odżywianiem i stymulowaniem plantacji testowane są na poletkach demonstracyjnych pokazowych. Oceniane są na nich także właściwości odmianowe poszczególnych gatunków roślin uprawnych.

r e k l a m a

Sprawdzone rozwiązania
Kujawy i Pomorze dotykane są przez ciąg pogodowych katastrof, które ograniczają potencjał plonotwórczy roślin uprawnych. Zeszłoroczne sierpniowe upały nie tylko zniszczyły plantacje kukurydzy, ziemniaków i buraków. W tym roku rolnicy zmagają się z bardzo skromnymi opadami.

Cały artykuł przeczytacie Państwo w numerze 28/2016 "Tygodnika Poradnika Rolniczego".

r e k l a m a

Jeżeli jeszcze nie masz prenumeraty "Tygodnika Poradnika Rolniczego", możesz ją zamówić korzystając z zakładki Prenumerata, zadzwonić pod numer (61) 886 06 30 lub skorzystać z e-wydania.

Widziałeś już nasze video "W Lublinie między blokami szykują się żniwa konopi włóknistych"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a