Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

W Wiszniowie można zobaczyć jak sobie radzą odmiany rzepaku, pszenicy i kukurydzy

Marek Kalinowski
Kategoria: Uprawa
W Wiszniowie można zobaczyć jak sobie radzą odmiany rzepaku, pszenicy i kukurydzy
Uprawa wiadomości z branży
Data publikacji 08.06.2022r.

Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych serdecznie zaprasza już na XVII edycję Spotkań Rolników na Polach Demonstracyjnych, która odbędzie się 10 czerwca 2022 r. w Wiszniowie (gm. Mircze). Aby wziąć udział w tym ciekawym wydarzeniu edukacyjnym trzeba zarejestrować się na stronie internetowej Zrzeszenia: kzprirb.pl

Podczas Spotkań Rolników w Wisznowej każdy rolnik znajdzie coś dla siebie

Wydarzenie zapowiada się bardzo ciekawie. Organizatorzy zaprezentują nowe, ale też i sprawdzone odmiany rzepaku ozimego (32), pszenicy ozimej (16), soi (9) i kukurydzy (30). Na polach będą prezentowane różne programy ochrony i nawożenia. Kombinacje nawożenia powinny zainteresować każdego, bo aktualnie w tym obszarze każdy szuka oszczędności i możliwości bardziej efektywnego wykorzystania azotu. Zmienił się ponadto rynek nawozów azotowych i mimo że każdy zna działanie mocznika, to już w jego stosowaniu z inhibitorem ureazy większość rolników praktyki nie ma.

r e k l a m a

Okazja na wymianę doświadczeń i pozyskanie nowej wiedzy rolniczej

Wizyta w Wiszniowie to też okazja do bezpośrednich rozmów z przedstawicielami firm działających w branży rolniczej. Będą przedstawiciele banków, którzy przedstawią prognozy dotyczące rynków rolnych oraz narzędzia do finansowania produkcji rolnej. W dzisiejszych czasach prognozy są ważne, ale też, jak pokazują ostatnie tygodnie po wzrostach cen, np. rzepaku grubo powyżej 4 tys. zł/t, przychodzą też spadki.

r e k l a m a

Spotkania Rolników to także wiele innych atrakcji

Partnerami wydarzenia jest kilkadziesiąt firm krajowych i międzynarodowych, związanych z obsługą rolnictwa, a organizatorzy zadbali także o rozrywkę. To okazja do merytorycznego i przyjemnego spędzenia czasu dla całych rodzin. Będą odmiany rzepaku, ale i miód oraz edukacyjne koło fortuny, na którym będzie 5 prostych pytań dotyczących właśnie miodu. Zabawa edukacyjna zaczyna się od „zakręcenia kołem” i oczekiwanie na to, jakie pole wyboru zostanie wskazane przez strzałkę. Do każdego pola wyboru przypisane jest pytanie, a prawidłowe odpowiedzi będą nagradzane m.in.
słoikiem miodu.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – roczna prenumerata

Tygodnik Poradnik Rolniczy – roczna prenumerata

Płacisz tylko

279,00 zł SPRAWDŹ

fot. Pixabay, plakat promujący

Widziałeś już nasze video "Ardanowski: mocny cios w rolników uprawiających rzepak"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a