Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Co wybrać: trwałą pomadkę czy tusz do ust?

Karolina Kasperek
Kategoria: Wieś i Rodzina
Co wybrać: trwałą pomadkę czy tusz do ust?
Wieś i Rodzina Zdrowie
Data publikacji 18.09.2022r.

Niedawno w rubryce urodowej napisaliśmy o tym, czym jest tzw. lakier do ust. Preparatów do barwienia ust jest coraz więcej, więc można się pogubić. O lakierze już wiecie, że jest bardziej błyszczący niż zwykła pomadka, daje piękny efekt na początku, ale łatwiej „się zjada”. Dziś przyjrzymy się trwałej pomadce i tuszowi do ust.

Trwałe pomadki mają ograniczoną liczbę odcieni

Trwała pomadka to lekka, ale bardzo kryjąca formuła, która trwale barwi usta. Ma bardzo mocne pigmenty. Znajdziemy ją dziś najczęściej w podłużnych tubkach z aplikatorem w postaci maleńkiej gąbki. Takie pomadki mają najczęściej żelową albo wodnistą konsystencję. Nie zostawiają śladów na kubkach, nie rozmazują się. Działają odrobinę jak tatuaż i potrafią barwić usta nawet przez 18 godzin z efektem pełnego krycia. Szybko wysychają po nałożeniu, dlatego wymagają dużej precyzji przy tej czynności. Najczęściej mają wykończenie matowe, choć zdarzają się takie z atłasowym połyskiem. Ich wadą jest to, że mogą bardzo wysuszać usta i powodować uczulenia. Trwałe pomadki mają na ogół ograniczoną liczbę odcieni w porównaniu ze zwykłymi pomadkami albo zwykłymi o przedłużonej trwałości.

r e k l a m a

Wiele tuszów do ust ma wielorakie funkcje

Tusze czy atramenty do ust, zwane też tintami do ust, to koreański produkt, który od kilku lat zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. To produkt do barwienia ust wykorzystujący wodę jako bazę. Nadaje ustom naturalny wygląd, łagodnie barwi i ma lekko błyszczący efekt. Dlaczego warto postawić na tusze? Przede wszystkim łatwo je aplikować i budować kolor. Można go stopniowo wzmacniać, bez problemu kontrolując nasycenie. Tusz pozwala na tworzenie gradientu, czyli efektu ombré. To intensywniejszy odcień bliżej wnętrza ust rozjaśniający się w kierunku ich krawędzi.

Wiele tuszów do ust ma wielorakie funkcje. Ich formuła pozwala użyć ich jednocześnie jako różu do policzków czy cienia do powiek.

Tusz najczęściej ma efekt nawilżający. Daje też lekko błyszczące, „mokre”, ale wciąż naturalnie wyglądające wykończenie ust. Świetnie też nadaje się do korygowania różnych odbarwień na wargach – po urazach czy kiedy wraz z wiekiem zanika nam tzw. czerwień wargowa. Tusz wygładza też optycznie wargi.

Tusze najczęściej znajdziemy w buteleczkach, które przypominają te do lakierów do paznokci. Zawartość buteleczki będzie kolorową cieczą.

Tak najczęściej wyglądają dziś trwałe pomadki

  • Tak najczęściej wyglądają dziś trwałe pomadki

fot. freepik

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 37/2022 na str. 55.  Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Widziałeś już nasze video "Do piernika! Weź udział w konkursie piernikowym TPR"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a