Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Weź udział w konkursie "Moja smart wieś". Do wygrania aż 44 tys. zł

Natalia Marciniak-Musiał
Kategoria: Wieś i Rodzina
Weź udział w konkursie "Moja smart wieś". Do wygrania aż 44 tys. zł
Wieś i Rodzina
Data publikacji 11.01.2023r.

Nowoczesna technologia i jej sprytne wykorzystanie, to szansa na to, aby sprawić, żeby Twoja wieś stała się bardziej przyjazna do życia. IRWIR PAN pragnie propagować tego typu pomysły i inicjatywy i zaprasza do udziału w konkursie "Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy". Do kiedy można wysyłać zgłoszenia?

Niech Twoja nowoczesna wieś zainspiruje cały świat

Patronat nad konkursem objął m.in. Tygodnik Poradnik Rolniczy. To już jego III edycja, a w pula nagród wynosi 44 tys. zł. Realizowany jest on w ramach operacji Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich. Zgłoszenia i prace konkursowe można nadsyłać do 28 lutego 2023 roku! 

Wypełnij formularz zgłoszeniowy: III konkurs „Moja SMART WIEŚ – WIZJE i INICJATYWY”.

r e k l a m a

Atrakcyjne nagrody pieniężne za nowatorskie pomysły i rozwiązania dla wsi

Za zajęcie I miejsca zarówno w kategorii "WIZJE", jak i "INNOWACJE" przewidziana nagroda wynosi 6 tys. zł! Za II i III miejsce - nagroda wynosi odpowiednio 5000 i 4000 zł.  Przewidziano także po 7 wyróżnień dla obu kategorii o wartości 1000 zł!

Zachęcamy do udziału! Tym bardziej, że poprzednie edycje cieszyły się popularnością – organizatorzy otrzymali ponad 160 prac. Więcej informacji oraz regulamin i dokumenty zgłoszeniowe będą wkrótce dostępne na stronie: konkurs smart wieś, w tym oświadczeniem przeniesienia praw autorskich.

Na czym polega konkurs "Moja SMART wieś"?

Konkurs Moja SMART wieś. WIZJE i INICJATYWY jest okazją na znalezienie nowych pomysłów, rozwiązań i inicjatywy poprawiających jakość życia na wsi przy użyciu nowoczesnych technologii, które da się wykorzystać w edukacji, usługach społecznych, zdrowiu, transporcie, energii, handlu, czy też gospodarce odpadami.

Laureaci Konkursu wezmą udział w zorganizowanej na ta okazję uroczystej gali, podczas której zostaną wręczone nagrody oraz zostaną zaprezentowane wybrane prace laureatów.

Jednocześnie to doskonała okazja na dyskusję i wymianę poglądów, a także opinii co do możliwości aplikacji poszczególnych pomysłów.

r e k l a m a

Cel Konkursu SMART wieś

Celem inicjatywy i konkursów Moja SMART wieś. WIZJE i INICJATYWY jest:
  • zwiększenie zainteresowania i wiedzy wśród interesariuszy obszarów wiejskich na temat koncepcji smart villages oraz jej wdrażania i uzyskania potencjalnych korzyści w związku z podejmowaniem tej typu działań,
  • aktywizacja mieszkańców wsi w poszukiwaniu rozwiązań koncepcji smart villages;
  • realizacja nowych przedsięwzięć w ramach smart villages, w oparciu o zrealizowane do tej pory tego przykłady (smart.irwirpan.waw.pl/) oraz zebranych w trakcie badań;
  • zwiększenie zainteresowania ideą inteligentnych wsi wśród decydentów w kontekście perspektywy finansowej UE 2023-2027.

Kto może wziąć udział w Konkursie na smart wieś?

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – aktualny egzemplarz

Tygodnik Poradnik Rolniczy – aktualny egzemplarz

Płacisz tylko

14,40 zł SPRAWDŹ

Grupę docelową ogólnopolskiego Konkursu smart wieś są osoby oraz podmioty zaangażowane w pracę nad problemami związanymi z rozwojem obszarów wiejskich.

Konkurs jest przewidziany na udział co najmniej 25 osób/podmiotów, ale średnio 120 osób, nie ma ograniczeń wiekowych oraz co do formy prawnej uczestników.

Rozwiązania wskazane w Konkursie mają szanse dotrzeć do decydentów - od szczebla gminnego do rządowego, czy wręcz europejskiego.

 Weź udział w konkursie "Moja smart wieś". Do wygrania aż 44 tys. zł

 

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Fot. archiwum TPR (K.Kasperek)

Widziałeś już nasze video "Rolnikom będzie trudniej uzyskać dotacje na maszyny! Dlaczego? Odpowiedź w nowym TPR"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a