Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Ukraińskie „wojska ciągnikowe” mają swój znaczek pocztowy

Michał Czubak
Kategoria: Wojna w Ukrainie a rolnictwo
Ukraińskie „wojska ciągnikowe” mają swój znaczek pocztowy
Wojna w Ukrainie a rolnictwo Wojna
Data publikacji 17.06.2022r.

Ciągnik holujący czołg to nowy symbol w ogarniętej wojną Ukrainie. Symbol ten właśnie zwyciężył w konkursie na najładniejszy znaczek pocztowy.

Ukraińska poczta wybrała znaczek z traktorem

W konkursie „Dobry wieczór, jesteśmy z Ukrainy” na najładniejszy znaczek zwyciężył ten, który stał się symbolem wojny rolników z rosyjskim okupantem. Znaczek przedstawia ukraiński traktor, który holuje czołg z literą „Z” na tle narodowych barw Ukrainy.

r e k l a m a

Pomogli internauci

Znaczek pocztowy zyskał poparcie ponad 340 tys. internautów, z ponad 800, jakie zostały oddane w głosowaniu. Ukraińska poczta nowy znaczek nazywa wprost „hitem filatelistycznym” i nie kryje zadowolenia z tego powodu.

Dyrektor generalny ukraińskiej poczty Ihor Smilianski, na Telegramie napisał, że patrząc na głosowanie „w ciągu kilku miesięcy liczba miłośników filatelistyki zwiększyła się wielokrotnie, to dobrze”.

Drwią z Rosjan

Wybrany w głosowaniu znaczek to nic innego, jak drwina z Rosjan, którzy od 24 lutego okupują Ukrainę niszcząc przy tym pola uprawne rolników i obiekty cywilne. Podczas wojny liczne były przypadki, w których ukraińscy rolnicy kradli Rosjanom czołgi i inny wojskowy sprzęt sprzed nosa. Właśnie za pomocą ciągników rolniczych.

Michał Czubak
Fot. Ihor Smilianski

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a