Quad z Dni Ziemniaka trafił pod Pleszew

Wiadomości
Data publikacji 25.09.2017r.

„Lubię polskie ziemniaki, bo można wszystko z nich przyrządzić, w mojej kuchni ziemniak rządzi” – to hasło, które wymyśliła Stanisława Adamczak z miejscowości Macew w gm. Gołuchów (powiat pleszewski, woj. wielkopolskie). Dzięki niemu wygrała quada Adveture 125 w konkursie przeprowadzonym podczas Krajowych Dni Ziemniaka. W sobotę, 16 września zwyciężczyni wraz z rodziną odebrała z HR Kalinowa swoją wygraną.

– Absolutnie się nie spodziewałam, że możemy wygrać. To jest moja pierwsza wygrana, w jakimkolwiek konkursie – przyznaje pani Stanisława. Do wzięcia udziału w konkursie namówiła ją szwagierka. Jak widać, opłaciło się pomyśleć chwilę nad hasłem. Zwłaszcza że z wygranej ucieszyła się cała rodzina. – Córka mówi, że marzyła o quadzie i udało się nam spełnić jedno z jej marzeń – dodaje.Pani Stanisława wraz z mężem i córką gospodaruje na niemal 20 ha. Zajmują się m.in. uprawą ziemniaków i kukurydzy na ziarno i paszę. Hodują także kilkanaście sztuk bydła mlecznego.

Jak zapewnia Stanisława Adamczak, nowy pojazd będzie wykorzystywany na co dzień. – Mieszkamy dość daleko od głównej drogi, na dodatek niektóre pola też mamy położone w pewnej odległości od gospodarstwa, więc teraz będzie łatwiej i szybciej podskoczyć takim quadem. Przyda się też, żeby szybko sprawdzić co się dzieje z krowami na pastwisku – mówiła zwyciężczyni konkursu.

XXIV Krajowe Dni Ziemniaka odbyły się 26 i 27 sierpnia 2017  r. w Kalinowej. Kolejna – jubileuszowa edycja Dni Ziemniaka jest zaplanowana na ostatni weekend sierpnia 2018 roku w oddziale Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Boninie (powiat koszaliński, woj. zachodniopomorskie). pm

Partner serwisu