W kręgu wspaniałych kobiet

W kręgu wspaniałych kobiet
Wieś i Rodzina
Data publikacji 28.06.2016r.

„Jesteśmy nowoczesnym kołem” mówią o sobie gospodynie z Kiełczowa. Zgodnie przyznają, że nie mogą bez siebie żyć. Zimą umawiają się każdej niedzieli, by wykąpać się w przeręblu.

Klub Morsa to rzeczywiście wyzwanie. Ale w kobiecym kręgu wszystko się może zdarzyć.
Przede wszystkim – pomysł


Koło gospodyń „W Kobiecym Kręgu” powstało w 2012 roku. Prezesem została Lucyna Dudek, funkcję zastępcy objęła Anna Chmielewska. Koło zrzesza kobiety w każdym wieku, bez względu na wykształcenie, zawód, poglądy polityczne. Przychodzą babcie, matki, córki i wnuczki. Najmłodsza uczestniczka spotkań skończyła 10 lat.

Panie umawiają się w każdy ostatni czwartek miesiąca na tzw. spotkania biesiadne.
– Biesiadne, czyli stacjonarne. Wówczas nie uprawiamy sportu, nie jeździmy na wycieczki, tylko rozmawiamy, planujemy, a najczęściej – zapraszamy ciekawych gości, od których możemy się dużo nauczyć. Założenie było takie, że nie będziemy się skupiać tylko na gotowaniu i śpiewaniu. Postawiłyśmy na nowoczesność – mówi Anna Chmielewska.
Na czwartkowych spotkaniach kobiety gościły m.in. dziennikarkę Jolantę Krysowatą, uczestniczyły w warsztatach zarządzania własnymi pieniędzmi, zaprosiły również dietetyczkę, która uczyła, jak poprawnie odczytywać etykiety na opakowaniach produktów żywnościowych. Równie przydatne okazały się zajęcia prowadzone przez prawnika, poświęcone sprawom darowizn i spadków.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie ze stylistką, która każdej z pań podpowiedziała, w jakich kolorach jej do twarzy oraz w jakich ubraniach korzystnie wygląda.
– Wyjątkowo ciekawe okazało się spotkanie, na którym uczono nas, jak rozmawiać z... mężczyznami. Czy już wiemy? – Nasza słodka tajemnica – opowiada Anna Chmielewska.

Cały artykuł przeczytacie Państwo w numerze 27/2016 "Tygodnika Poradnika Rolniczego".

Jeżeli jeszcze nie masz prenumeraty "Tygodnika Poradnika Rolniczego", możesz ją zamówić korzystając z zakładki Prenumerata, zadzwonić pod numer (61) 886 06 30 lub skorzystać z e-wydania.

Partner serwisu