Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

100 tys. zł strat po pożarze chlewni i stodoły w Milewie

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
100 tys. zł strat po pożarze chlewni i stodoły w Milewie
Wiadomości Pożary
Data publikacji 04.08.2020r.

W minioną sobotę w Milewie (Kujawsko-Pomorskie) doszło do pożaru, z którym zmagało się 8 strażackich jednostek. Ogień trawił dawne PGR-owskie budynki. Właściciel szacuje straty, a przyczyna pożaru jest ustalana.

Świecie: Wielki pożar w Milewie – w akcji 8 strażackich zastępów

Jednostki straży pożarnej ze Świecia i okolic zostały w minioną sobotę poinformowane o pożarze budynków gospodarczych w Milewie. Na miejscu okazało się, że ogniem objęty jest długi na ponad 100 metrów budynek po byłym PGR, który obecnemu właścicielowi służył za magazyn na zboże oraz chlewnię.

r e k l a m a

Inwentarza nie było

Strażacy, jadąc na miejsce, nie wiedzieli, czy wewnątrz płonącego budynku znajduje się zboże, siano oraz czy nie ma w nim żywego inwentarza. Na miejscu okazało się, że w budynku gospodarczym nie było żadnych zwierząt. W spalonej części znajdowało się nieco słomy i zboża.

Akcja strażaków nie dopuściła do tego, aby ogień przeniósł się na sąsiedni budynek, gdzie znajdowało się składowane zboże.

To było podpalenie

Zdaniem straży pożarnej pojawienie się ognia w budynku było celowe. Strażacy sądzą, że ktoś chciał, aby budynek uległ całkowitemu spaleniu. Teraz sprawą pożaru z soboty zajmują się policjanci ze Świecia.

r e k l a m a

Właściciel wstępnie oszacował straty na 100 tys. zł.

Michał Czubak
Fot. OSP Rychława

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a