StoryEditorPożary

100 tys. zł strat po pożarze chlewni i stodoły w Milewie

04.08.2020., 16:08h
W minioną sobotę w Milewie (Kujawsko-Pomorskie) doszło do pożaru, z którym zmagało się 8 strażackich jednostek. Ogień trawił dawne PGR-owskie budynki. Właściciel szacuje straty, a przyczyna pożaru jest ustalana.

Świecie: Wielki pożar w Milewie – w akcji 8 strażackich zastępów

Jednostki straży pożarnej ze Świecia i okolic zostały w minioną sobotę poinformowane o pożarze budynków gospodarczych w Milewie. Na miejscu okazało się, że ogniem objęty jest długi na ponad 100 metrów budynek po byłym PGR, który obecnemu właścicielowi służył za magazyn na zboże oraz chlewnię.

Inwentarza nie było

Strażacy, jadąc na miejsce, nie wiedzieli, czy wewnątrz płonącego budynku znajduje się zboże, siano oraz czy nie ma w nim żywego inwentarza. Na miejscu okazało się, że w budynku gospodarczym nie było żadnych zwierząt. W spalonej części znajdowało się nieco słomy i zboża.

Akcja strażaków nie dopuściła do tego, aby ogień przeniósł się na sąsiedni budynek, gdzie znajdowało się składowane zboże.

To było podpalenie

Zdaniem straży pożarnej pojawienie się ognia w budynku było celowe. Strażacy sądzą, że ktoś chciał, aby budynek uległ całkowitemu spaleniu. Teraz sprawą pożaru z soboty zajmują się policjanci ze Świecia.

Właściciel wstępnie oszacował straty na 100 tys. zł.

Michał Czubak
Fot. OSP Rychława

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. kwiecień 2024 04:42