Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

29-latek groził dwóm braciom bagnetem i zniszczył im ciągnik

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
29-latek groził dwóm braciom bagnetem i zniszczył im ciągnik
Wiadomości Policja
Data publikacji 29.03.2021r.

Z bagnetem ruszył na dwóch braci pracujących w lesie. Chciał od nich pieniądze. Gdy ci odmówili swoją agresję wyładował na ciągniku braci, po czym się oddalił. Wolnością nie cieszył się długo. Został tymczasowo aresztowany.

Łask. Na braci rzucił się z bagnetem i uszkodził ciągnik rolniczy – rozbój w biały dzień

24 marca 2021 roku o godzinie 15.30 oficer dyżurny łaskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące nieznanego mężczyzny, który napadł na dwóch braci pracujących w lesie. Napastnik, wymachując bagnetem, próbował wymusić od zgłaszającego pieniądze. Groził on również mężczyznom pozbawieniem życia.

Ci jednak nie dali się zastraszyć i nie przekazali agresorowi żadnej gotówki. Ten rozwścieczony sytuacją postanowił rozładować swoją złość na pojeździe, którym bracia do lasu przyjechali.

Agresywny mężczyzna wbił bagnet w koło ciągnika rolniczego i oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku miejscowości Dubie (woj. łódzkie).

r e k l a m a

Wpadł zaraz po zdarzeniu – był na zakupach w sklepie

Policja pozyskawszy rysopis agresora rozpoczęła jego poszukiwania, które zakończyły się błyskawicznie zatrzymaniem napastnika. Agresor namierzony został przez łaskich policjantów zaraz po zdarzeniu, kiedy niczego się nie spodziewając wyszedł z pobliskiego sklepu. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli również bagnet, który podejrzewany miał przy sobie.

Napastnikiem, który groził śmierciom braciom okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. W chwili zatrzymania był pijany.

Areszt dla napastnika. Jaka kara mu grozi?

Po wytrzeźwieniu 29-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem narzędzia niebezpiecznego oraz kierowania gróźb karalnych wobec braci. Decyzją organów ścigania został tymczasowo aresztowany. Aktualnie przebywa on za kratami, ale jak tam długo jeszcze posiedzi o tym zdecyduje sąd. Za zarzucane mu przestępstwo grozi 29-latkowi nawet do 15 lat odsiadki.

Michał Czubak
Fot. łódzka policja

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a