Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

300-kilowy byczek uwięziony w Odrze. Na ratowników patrzył... spod byka

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
300-kilowy byczek uwięziony w Odrze. Na ratowników patrzył... spod byka
Wiadomości Wypadki w rolnictwie
Data publikacji 22.11.2019r.

W pobliżu Kędzierzyna Koźla w Odrze utknął 300-kilogramowy byczek utknął w Odrze. Cielak nie miał sił, żeby wydostać się z rzeki. Z pomocą zwierzakowi ruszyli strażacy.

Kędzierzyn Koźle: 300 kilowy byczek uwięziony w Odrze

W okolicach Kędzierzyna Koźla z jednego z gospodarstw rolnych (powiat kędzierzyńsko-kozielskim, woj. opolskie) z pastwiska wydostał się mały byczek. Ważący około 200-300 kilogramów cielak poszedł w stronę Odry, a następnie wszedł do rzeki w miejscu nieczynnej przeprawy promowej, gdzie koryto rzeki częściowo wyłożone jest betonowymi płytami. Jednak kilka metrów od brzegu ugrzązł w rzece i nie mógł się wydostać. 

Na szczęście, głośne muczenie byczka usłyszał jeden z okolicznych mieszkańców, który przejeżdżał w pobliżu Odry. Kiedy zobaczył uwięzionego w rzece cielaka, natychmiast powiadomił straż pożarną. Na miejscu zjawili się strażacy z PSP w Kędzierzynie Koźlu. 

Podjęliśmy zwierzę, wyciągnęliśmy na brzeg, gdzie cielak został opatrzony, aby nie zmarzł. Po opatrzeniu zwierzęcia zostało ono zwrócone właścicielowi – informuje PSP Kędzierzyn Koźle. – Zwierzę patrzyło na strażaków spod byka – dodają żartobliwie strażacy

 

  • 300-kilowy byczek ugrzązł w Odrze pomiędzy Przewozem a Dziergowicami 

 

Paweł Mikos 
Fot. PSP Kędzierzyn Koźle/Facebook

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a