Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

69-letni rolnik przejechany przez przyczepę

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
69-letni rolnik przejechany przez przyczepę
Wiadomości Policja
Data publikacji 16.10.2018r.

Podczas zbioru kukurydzy na jednym z pól w okolicy Tomaszowa Lubelskiego przyczepa przejechała po 69-letnim rolniku. Z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Pod Tomaszowem Lubelskim przyczepa rolnicza przejechała 69-letniego rolnika

W piątek, 12 października 2018 roku na jednym z pól w gminie Łaszczów w powiecie tomaszowskim (woj. lubelskie) doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym ucierpiał 69-letni mężczyzna. 

Z ustaleń tomaszowskich policjantów wynika, że do zdarzenia doszło podczas zbioru kukurydzy. 31-letni mężczyzna prowadził po polu ciągnik rolniczy z podpiętą przyczepą. Na pustej platformie przyczepy stał 69-latek podpierając się widłami. W ten sposób miał nadzorować prace przy zbiorze kukurydzy. 

Jednak w pewnym momencie traktorzysta stracił z pola widzenia starszego rolnika. 31-latek natychmiast zatrzymał ciągnik z przyczepą, żeby sprawdzić co się stało z 69-letnim gospodarzem. Okazało się, że ten leży nieopodal przyczepy. 

Mężczyzna prawdopodobnie wypadł z przyczepy, po czym upadł na ziemię tak nieszczęśliwie, że prosto pod tylne koło przyczepy. Z obrażeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Zarówno kierowca jak i pasażer byli trzeźwi – informuje zespół prasowy KWP w Lublinie.

Obecnie policjanci ustalają dokładny przebieg i okoliczności tego wypadku  

r e k l a m a

Rolniku, zachowaj ostrożność podczas prac polowych 

Policja apeluje do rolników o zachowanie ostrożność i rozsądek w trakcie prac polowych, zwłaszcza podczas wykorzystywania maszyn rolniczych. 

– Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, zmęczenie i pośpiech niejednokrotnie mogą przyczynić się do tragedii.  Stosując zatem podstawowe zasady bezpiecznej pracy w rolnictwie możemy uniknąć większości nieszczęśliwych wypadków – apelują lubelscy policjanci. 

Paweł Mikos

Fot. Pixabay, Zdjęcie poglądowe 

Widziałeś już nasze video "Jak uprawiać kukurydzę, by dała wysoki plon i zysk?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a