Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Ciepłe, lecz deszczowe dni. Prognoza pogody od 09 do 15 czerwca

Ciepłe, lecz deszczowe dni. Prognoza pogody od 09 do 15 czerwca
Wiadomości Prognoza pogody
Data publikacji 09.06.2021r.

Czerwiec w końcu zaczyna przypominać miesiąc letni. W najbliższych dniach należy spodziewać się temperatur przekraczających 20 stopni Celsjusza w dzień. Nocą niestety odczujemy jeszcze, że to nie jest to lato, na które czekamy.

Czerwcowa aura

Z jednej strony ciepło, bo z temperaturami powyżej 20 stopni Celcjusza, z drugiej natomiast w wielu regionach kraju spodziewać się należy opadów deszczu, a lokalnie nawet burzy z gradem. W czasie burzy IMGW ostrzega również przed porywistymi wiatrami.

r e k l a m a

  • Pomorze – na Pomorzu ciepło i przez większą część prognozy pochmurno, ale bez większych opadów. Temperatury w ciągu dnia będą wahać się do 18 do 23 stopni. Nocą termometry wskażą wartości od 10 do 12 stopni Celsjusza. Synoptycy opadu deszczu zapowiadają na 9 oraz 13 czerwca.
  • Warmia, Mazury i Podlasie – większość prognozy zapowiada pochmurne i deszczowe dni, a także burze, które nad regionem mogą wystąpić w dniach 9 i 15 czerwca. Temperatury osiągną maksymalne wartości w wysokości do 24 stopnie Celsjusza (15 czerwca) w dzień i 12 stopni Celsjusza nocą (również 15 czerwca).
  • Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – od 20 do 25 stopni Celsjusza czekać nas będzie w tych regionach kraju. W nocy termometry wskażą wartości od 10 do 13 stopni Celsjusza. Na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce oraz Kujawach będzie padać przez niemal całą prognozę. Na 9 czerwca synoptycy zapowiadają burze.
  • Polska Środkowa i Wschodnia – przez większość prognozowanego okresu spodziewana jest pochmurna aura, która przyniesie przelotne opady deszczu oraz burze (9 i 15 czerwca). Termometry wskażą maksymalnie 24 stopnie. Nocą temperatury wyniosą słupki rtęci do wartości od 8 do 12 stopni Celsjusza.
  • Dolny Śląsk – przez znaczną część prognozy należy spodziewać się pochmurnej aury, a co za tym idzie także i deszczu oraz miejscami burz. Temperatury w ciągu dnia będą w granicach od 18 do 24 stopni Celsjusz. Nocą spodziewać się możemy temperatury wynoszącej od 8 do 12 stopni Celsjusza.
  • Małopolska – w Małopolsce pogoda podobna, jak w większości kraju. W ciągu dnia temperatury osiągną maksymalnie 23 stopnie Celsjusza (9 czerwca). Nocą termometry wskażą wartości od 8 do 12 stopni Celsjusza.

Michał Czubak
fot. Unsplash
źródło: IMGW

r e k l a m a

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a