Protest rolników w ŁodziM. Zawadzki/Podaj Dalej/Canva
StoryEditorProtest rolników

Protest rolników w Łodzi. Przed urzędem łóżko z dmuchaną lalką [FOTO]

26.04.2024., 13:07h
Rolnicy blokują Urząd Marszałkowski w Łodzi. Przed wejściem postawili łóżko z dmuchaną lalką przedstawiającą wiceministra Michała Kołodziejczaka. - Stop Zielonej Komunie - mówią.

Protest rolników w Łodzi. Przed urzędem łóżko z dmuchaną lalką symbolizującą Kołodziejczaka

W piątek 26 kwietnia w Łodzi odbywa się protest rolników. Tym razem pojawili się w centrum miasta pod Urzędem Marszałkowskim. Nieprzejezdna jest aleja Piłsudskiego.

Strajkujący ustawili przed wejściem do urzędu łóżko z dmuchaną lalką przedstawiającą wiceministra rolnictwa Michała Kołodziejczaka. Do łóżka przyczepili baner z napisem "Strażnik Praw Rolników", który nawiązuje do hasła wyborczego polityka. Mają również transparenty z napisem "Stop Zielonej Komunie" oraz ulotki dla konsumentów na temat polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Skandują hasła: "Nie Bruksela, nie robaki, my wolimy schaboszczaki" i "Wieś - Warszawa, wspólna sprawa".

Rolnicy protestują, bo rząd nie realizuje ich postulatów. 

- Te postulaty się nie zmieniają. Żądamy zatrzymania granicy z Ukrainą, wyrzucenia Zielonego Ładu do kosza i wsparcia dla hodowli - mówią. Dodają, że dopłaty do zbóż tylko przykrywają problem, ale go nie rozwiązują.

Z rolnikami spotkał się wicemarszałek Województwa Łódzkiego. Protest przed urzędem ma potrwać do godz. 17.00.

Rolnicy rozdawali ulotki na targu w Grójcu

Rolnicy nie składają broni w walce o swoje gospodarstwa. Wyrażają swoje niezadowolenie w różnych formach protestu. Podejmują też akcje edukacyjne skierowane do konsumentów. Na przykład wczoraj 25 kwietnia na targowisku w Grójcu sadownicy i rolnicy z powiatu grójeckiego rozdawali ulotki na temat obostrzeń wprowadzanych przez założenia "Zielonego Ładu". Informowali odwiedzających targ, w jaki sposób Zielony Ład zagraża całemu społeczeństwu.

Trwa blokada S3 w Pyrzycach. 10 maja protest rolników w Warszawie

Protesty rolników nie zakończą się wraz z uruchomieniem dopłat do zbóż. Od wczoraj aż do 30 czerwca potrawa blokada trasy S3 w Pyrzycach. Także rolnicy z „Solidarności” planują na 10 maja duży protest w Warszawie. Organizują go wraz z „Solidarnością” pracowniczą. Ale wielu rolników zapowiada, że nie weźmie udziału w tej manifestacji. Obawiają się, że jest "inspirowana politycznie przez jedną z partii współodpowiedzialną za obecną sytuację w rolnictwie".

Dwie soboty w miesiącu. Nowa forma protestu rolników

Rolnicy planują także akcję wyjeżdżania na drogi ciągnikami z flagami Polski w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca. Przejazdy mają trwać godzinę w całym kraju. Chcą w ten sposób pokazać społeczeństwu, że rząd nie spełnił ich postulatów. Pierwsza akcja ma się odbyć w najbliższą sobotę 27 kwietnia.

@fitfarmer__0 Rolnicy nie możemy się poddać ale walczmy tak żeby pogodzić pracę i strajki i żeby robić to tak żeby nie wchodzić w konflikt z miastem. Pierwszy wyjazd 27 kwiecień #dla #dc #dlaciebie #dystans #mowa #farmer #rolnik #praca #dlaciebie #dc #work #viral #film #pasja #traktor #rolnictwo #farmlife #dla #foryou #foryoupage ♬ Ambient-style emotional piano - MoppySound

image
Protest rolników

Spontaniczny protest rolników. Zablokowali autostradę A2 [FOTO]

Kamila Szałaj

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 23:02