Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Deszczowy początek czerwca. Jaka będzie pogoda w dniach 02-08 czerwca?

Deszczowy początek czerwca. Jaka będzie pogoda w dniach 02-08 czerwca?
Wiadomości Prognoza pogody
Data publikacji 02.06.2021r.

Jaka czeka nas pogoda na początku czerwca? Prognozy synoptyków z IMGW zapowiadają nadejście pochmurnej aury i niekiedy opadów, w tym także burz. Te na szczęście ustąpią w drugiej części prognozowanego okresu, a wraz z nią ma przyjść rozpogodzenie.

Nadciąga deszczowa aura

Na początku czerwca dominowało będzie zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu a temperatura powietrza nie przekroczy 20 stopni Celsjusza. Noce nadal chłodne od 8 do 10 stopni Celsjusza, przy gruncie kilka stopni niższa.

r e k l a m a

r e k l a m a

Napływu cieplejszego i bardziej suchego powietrza należy oczekiwać dopiero w drugim tygodniu czerwca. Zaczniemy dostawać się pod wpływ wyżu. W dzień ciepło do 24 stopni Celsjusza, noce również cieplejsze.

  • Pomorze – w prognozowanym okresie temperatury wyniosą od 17 do 24 stopni Celsjusza. Noce w całym regionie w miarę ciepłe z temperaturami od 8 do 13 stopni Celsjusza. Będzie padać przez większość prognozy.
  • Warmia, Mazury i Podlasie – niemal cała prognoza zapowiada opady deszczu. Temperatury osiągną maksymalne wartości w wysokości do 22 stopni Celsjusza (od 7 czerwca). Prognozy nie zapowiadają burzy dla tego regionu kraju.
  • Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – od 17 do 24 stopni Celsjusza czekać nas będzie w tych regionach kraju. W nocy termometry wskażą wartości od 8 do 14 stopni Celsjusza. Na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce oraz Kujawach będzie przelotnie padać.
  • Polska Środkowa i Wschodnia – przez większość prognozowanego okresu spodziewana jest pochmurna aura, którzy przyniesie przelotne opadu deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 22 stopnie Celsjusza. Nocą temperatury wyniosą od 9 do 13 stopni Celsjusza.
  • Dolny Śląsk – przez pierwszą część prognozy należy spodziewać się pochmurnej i deszczowej aury. Rozpogodzenie nastąpi w drugiej części prognozy. Temperatury w ciągu dnia będą w granicach od 16 do 24 stopni Celsjusza. Nocą spodziewać się możemy temperatury wynoszącej od 8 do 13 stopni Celsjusza.
  • Małopolska – w Małopolsce także deszcz przez niemal cały czas. Opadów nie należy się spodziewać 4, 7 i 8 czerwca. W ciągu dnia temperatury osiągną maksymalnie 22 stopnie Celsjusza. Nocą termometry wskażą wartości od 8 do 12 stopni Celsjusza.

Michał Czubak
fot. Pixabay
źródło: IMGW

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a