Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Dramat pod Łęczycą. ZGINĄŁ 41-letni rolnik zmiażdżony przez ciągnik

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Dramat pod Łęczycą. ZGINĄŁ 41-letni rolnik zmiażdżony przez ciągnik
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 03.02.2023r.

Policjanci z Łęczycy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegóły śmiertelnego wypadku do jakiego doszło na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty (woj. łódzkie). Śmierć na miejscu, w wyniku przygniecenia przez ciągnik rolniczy, poniósł 41-latek.

Łódź. W Karsznicach ciągnik przygniótł rolnika

Do śmiertelnego wypadku doszło 1 lutego około godziny 16. Do zdarzenia doszło na terenie jednej z posesji we wsi Karsznice (woj. łódzkie). Gdy na miejsce dotarły służby ratownicze 41-letni mężczyzna już nie żył. Z uwagi na obrażenia ciała, jakich doznał poszkodowany rolnik, służby odstąpiły od czynności medycznych.

r e k l a m a

Jak doszło do śmierci rolnika?

Wyjaśnianiem okoliczności śmierci 41-latka zajmują się policjanci z Łęczycy. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 41-latek wykonując na swojej posesji prace remontowe przy ciągniku rolniczym, został przygnieciony przez fragment pojazdu. Na skutek doznanych obrażeń ciała mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem miejscowej prokuratury – podaje mł. asp. Katarzyna Pietrzak z łęczyckiej policji.

Policja apeluje o ostrożność

- W związku z licznymi wypadkami podczas wykonywania prac polowych oraz obsługi maszyn rolniczych, apelujemy o stosowanie się do ogólnych zasad bezpieczeństwa pracy. Pamiętajmy, aby przed rozpoczęciem prac urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Chwila nieuwagi, rutyna czy pośpiech mogą doprowadzić do tragedii – dodaje policjantka.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące / arch. policja

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: jak utrzymać rentowność produkcji mleka w czasie kryzysu?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a