Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

LPR ratowało 8-letnią dziewczynkę z pola. Maszyna wciągnęła jej rękę

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
LPR ratowało 8-letnią dziewczynkę z pola. Maszyna wciągnęła jej rękę
Wiadomości
Data publikacji 18.05.2017r.

8-letnia dziewczynka ucierpiała w wypadku podczas prac polowych w jednym z gospodarstw w gminie Wróblew pod Sieradzem (Łódzkie).

Maszyna do agrowłókniny wciągnęła rękę 8-letniej dziewczynki 

r e k l a m a

Rodzice dziecka przy pomocy specjalistycznej maszyny zwijali z plantacji warzyw za domem agrowłókninę. Nie zauważyli, że dziewczynka przyszła za nimi z podwórka na pole i podeszła do maszyny. Urządzenie wciągnęło rękę dziecka, a gdy ośmiolatka próbowała się wyzwolić, jej nóżka utknęła w podstawie maszyny

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało dziecko do szpitala

r e k l a m a

Dopiero krzyk dziecka zaalarmował rodziców, którzy natychmiast wyłączyli maszynę. Niestety, dziewczynka doznała już wówczas poważnych obrażeń. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował ją do szpitala w Łodzi. Oboje rodzice byli trzeźwi. Okoliczności wypadku wyjaśnić ma policja.

Zachowaj ostrożność w czasie prac polowych

 

Policja apeluje do rolników, aby zachowali ostrożność w czasie prac polowych. Jak wskazują mundurowi jedną z przyczyn wypadków jest rutyna i zbyt duży pośpiech przy wykonywaniu czynności przy użyciu maszyn rolniczych. Należy także sprawdzić stan techniczny traktora i innych maszyn oraz należy być trzeźwym wykonując prace polowe ciągnikiem. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, jeśli przebywają w pobliżu pracujących maszyny rolniczych.

GT

Widziałeś już nasze video "19-letni rolnik przeżył chwile grozy – jego ciągnik utknął na przejeździe kolejowym"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a