Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Makabryczny wypadek pod Piotrkowem. TIR zmiażdżył ciągnik. ZGINĄŁ rolnik

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Makabryczny wypadek pod Piotrkowem. TIR zmiażdżył ciągnik. ZGINĄŁ rolnik
Wiadomości wypadki
Data publikacji 30.03.2021r.

Na krajowej „dwunastce“ w Korytnicy pod Piotrkowem Trybunalskim doszło do tragicznego wypadku ciężarówki i ciągnika rolniczego. Traktor został dosłownie zmiażdżony i przygniótł kierowcę. Niestety starszy rolnik zginął na miejscu

Piotrków Trybunalski: wypadek ciągnika i ciężarówki na DK 12 w Korytnicy

We wtorek 30 marca 2021 roku przed południem na 406 kilometrze drogi krajowej nr 12 (DK 12) między Piotrkowem Trybunalskim a Sulejowem (woj. łódzkie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 

W wyniku zderzenia ciągnik rolniczy rolniczy przewrócił się i przygniótł kierującego go starszego traktorzystę. Niestety traktor był bez kabiny i kierowca odniósł poważne obrażenia ciała. Strażacy po przybyciu na miejsce wykonali dostęp do poszkodowanego przy pomocy narzędzi hydraulicznych i przystąpili do resuscytacji.

 

r e k l a m a

W wypadku zginął 82-letni rolnik

Na miejsce wypadku został ściągnięty śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety po długiej reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych i lekarz stwierdził zgon traktorzysty. Ofiara jest 82-letni rolnik z gminy Sulejów.

– Wielkie podziękowania dla lekarza z piotrkowskiego szpitala, który będąc świadkiem zdarzenia pomógł nam przy pomocy medycznej – dodają strażacy z OSP Przygłów.

Obecnie policjanci ustalają dokładne przyczyny i przebieg tego tragicznego wypadku. Jedna z hipotez jaką biorą pod uwagę mundurowi, to sytuacja, w której kierowca ciągnika wyjechał z drogi podporządkowuj na główną bez upewnienia się czy taki manewr będzie bezpieczny.  

Paweł Mikos
Fot. OSP Przygłów

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a