Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Mazowieckie: Półtonowy byk na wolności. Czy znów dojdzie do tragedii?

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Mazowieckie: Półtonowy byk na wolności. Czy znów dojdzie do tragedii?
Wiadomości Policja
Data publikacji 25.04.2021r.

We wsi w gminie Wieczfnia Kościelna (woj. mazowieckie) z terenu z jednego z gospodarstwa uciekł półtonowy byk. Eksperci przestrzegają, że każdy byk może być niebezpieczny. Zaledwie 2 miesiące temu w tym regionie zginął rolnik, który chciał złapać zwierzę.

Pod Mławą byk nie chciał być sprzedany – zerwał się i uciekł do lasu

Jak informuje Polskie Radio RDC do incydentu doszło 23 kwietnia w jednym z gospodarstw pod Mławą (woj. mazowieckie). Byk miał zostać sprzedany, podczas wprowadzania na wagę zwierzę wyrwało się i pobiegło w siną dal.

Gospodarz wspólnie z osobami postronnymi próbował dogonić i zatrzymać byka, ale ta sztuka im się nie udało. Zwierzę najprawdopodobniej zbiegło do lasu i tam przebywa. Byk jest biało-czarny i jak przekonuje w radiu jego właściciel, ma łagodne usposobienie.

Nawet łagodny byk potrafi stanowić niebezpieczeństwo

r e k l a m a

Eksperci nie mają złudzeń. Każde zwierzę, a w szczególności byk – nawet z łagodnym usposobieniem – mogą stanowić zagrożenie. W sytuacjach stresogennych, a takową obecna z pewnością jest dla zwierzęcia, może on zachowywać się nieobliczalnie i zaatakować czując zagrożenie.

W takich sytuacjach najlepiej nie podchodzić do zwierzęcia i powiadomić odpowiednie służby, które zajmą się półtonowym bykiem.

Rolnik zginął stratowany przez byka

r e k l a m a

Niemalże dwa miesiące temu w pobliżu Mławy także uciekł byk z jednego z gospodarstw. Poszedł go szukać 64-letni rolnik. Niestety skończyło się to tragicznie – mężczyzna został stratowany przez zwierzę. Rolnik zmarł na miejscu. Więcej na ten temat w artykule: Rolnik poszedł szukać byka i już nie wrócił do domu. ZGINĄŁ stratowany.

Michał Czubak
Fot. Pixabay

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a