Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Ostatnia szansa na wygranie konkursu na Innowacyjnego Rolnika

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Ostatnia szansa na wygranie konkursu na Innowacyjnego Rolnika
Wiadomości Konkurs
Data publikacji 03.02.2020r.

Nawet niewielkie gospodarstwo przy niewielkich inwestycjach może wygrać konkurs na Innowacyjnego Rolnika. W tym konkursie zwyciężą gospodarstwa, które w pomysłowy sposób poprawiają opłacalność produkcji rolniczej. Na zgłoszenia zostało już niewiele czasu.

Coraz mniej czasu na zgłoszenia do konkursu na Innowacyjnego Rolnika 

Tylko do niedzieli 9 lutego 2020 roku można zgłaszać się do udziału w konkursie na „Innowacyjnego Rolnika”.
Plebiscyt jest organizowany wspólnie przez „Tygodnik Poradnik Rolniczy” i fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, aby promować rolników, którzy dzięki nieszablonowemu podejściu do rolnictwa znacznie poprawili funkcjonowanie swojego gospodarstwa lub przyczynili się do znacznych oszczędności w działalności rolniczej. 

Innowacyjność to nie tylko nowoczesne maszyny czy ciągniki, to nowe technologie, które dają możliwości większego zarobku i rozwoju gospodarstw rolnych – wskazuje Krzysztof Podhajski, prezes fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. 

 

r e k l a m a

Innowacyjne mogą być także małe gospodarstwa

Co istotne, żeby być innowacyjnym, nie trzeba mieć ogromnego gospodarstwa.
Najlepszym przykładem na to jest Bogusław Wencel, który ma trzyhektarowe gospodarstwo w województwie łódzkim. Wygrał poprzednią edycję konkursu na „Innowacyjnego Rolnika” dzięki pomysłowi na produkcję i sprzedaż makaronów o wielu smakach, do wytwarzania których wykorzystuje wyłącznie warzywa i zioła z własnego gospodarstwa. Do tego wprowadził kilka rozwiązań ograniczających wydatki na energię elektryczną i chroniące środowisko. 

W poprzedniej edycji konkursu „Innowacyjny Rolnik” jednym ze zwycięzców został Bogusław Wencel, który prowadzi małe gospodarstwo  

W poprzedniej edycji konkursu „Innowacyjny Rolnik” jednym ze zwycięzców został Bogusław Wencel, który prowadzi małe gospodarstwo 

 

Nagradzamy gospodarstwa, które potrafią w pomysłowy sposób poprawić opłacalność

– Nasz konkurs ma pokazać, w jaki sposób rolnicy dzięki swojej kreatywności czy wręcz kombinowaniu przyczyniają się do zwiększenia opłacalności swojego gospodarstwa, zwłaszcza w tych trudnych dla rolników czasach – podkreśla Paweł Kuroczycki, redaktor naczelny „Tygodnika Poradnika Rolniczego”.

Tytuł Innowacyjnego Rolnika zostanie przyznany w czterech kategoriach: 

  • Innowacyjne gospodarstwo rodzinne
  • Innowacyjne gospodarstwo agroturystyczne
  • Innowacyjny rolniczy handel detaliczny i sprzedaż bezpośrednia; 
  • Innowacyjne przedsiębiorstwo na wsi

 

r e k l a m a

Jakie nagrody i jak zgłosić się do konkursu na Innowacyjnego Rolnika

Zwycięzca każdej z kategorii oprócz tytułu Innowacyjnego Rolnika otrzyma laptop wraz z oprogramowaniem 365FarmNet ułatwiającym prowadzenie gospodarstwa i służącym do precyzyjnego rolnictwa. 

Zwycięzców plebiscytu poznamy podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce 20–21 marca 2020 roku.

Więcej informacji o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej www.innowacyjnyrolnik.pl.        

 

Paweł Mikos
Fot. Paweł Mikos

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: Jak działa Lalunia, czyli ciągnik z silnikiem od autobusu?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a