Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Przyczepa jak taksówka – 5 osób na pace. Rolnik srogo ukarany

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Przyczepa jak taksówka – 5 osób na pace. Rolnik srogo ukarany
Wiadomości Policja
Data publikacji 25.09.2020r.

Pod Wałczem policjanci zatrzymali 67-letniego rolnika, który wiózł pracowników do pracy w polu. Przewoził aż pięcioro osób na skrzyni ładunkowej przyczepy. Rolnik z tego powodu stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem.

Wałcz: policjanci zatrzymali prawo jazdy rolnikowi, który przewoził 5 osób na przyczepie

W czwartek 24 września 2020 roku tuż po godzinie 07.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z KPP Wałcza zauważyli ciągnik rolniczy z podpiętą przyczepą. Ku ich zdziwieniu na skrzyni ładunkowej przyczepy znajdowało się kilka osób. Z tego powodu mundurowi natychmiast postanowili zatrzymać do kontroli drogowej rolnika kierującego.

Podczas rozmowy z 67-letnim rolnikiem policjanci ustalili, że na przyczepie podróżowało łącznie 5 osób, które gospodarz wiózł na pole do pracy. Gospodarz tłumaczył funkcjonariuszom, że pierwszy raz w życiu zdecydował się na takie rozwiązanie i na dodatek w ten sposób miał do pokonania tylko niewielki odcinek drogi. Najwidoczniej tłumaczenia nie podziałały na funkcjonariuszy drogówki i 67-letnie rolnik został surowo ukarany. Już zostało mu zatrzymane prawo jazdy na podstawie art. 135 Prawo o ruchu drogowym. Policjanci skierują także wniosek do sądu o ukaranie gospodarza.

– Kierujący ciągnikiem rolniczym decydując się na przewożenie osób na przyczepie, naraża te osoby na duże niebezpieczeństwo w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze. Naruszenie przepisów, dotyczących przewozu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym naraża kierującego na mandat od 100 do 500 złotych i do 10 punktów karnych – przypomina asp. Beata Budzyń, oficer prasowy KPP w Wałczu.


Paweł Mikos
Fot. KPP w Wałczu

r e k l a m a

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a