Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Spłonęły kombajny, maszyny rolnicze. Wielkie pożary w Wielkopolsce

Spłonęły kombajny, maszyny rolnicze. Wielkie pożary w Wielkopolsce
Wiadomości Pożary
Data publikacji 28.07.2021r.

Blisko 60 hektarów zboża na pniu i ścierniska spłonęło 27 lipca na zachodzie Wielkopolski. W wyniku ostatnich pożarów także w Wielkopolsce ogień strawił dwa kombajny i prasę.

Ogromny pożar zboża

27 lipca straż z Międzychodu (woj. wielkopolskie) została poinformowana o pożarze na jednym z pól na terenie powiatu. W akcji gaśniczej brało udział 16 zastępów straży. Ogień strawił blisko 60 hektarów ścierniska oraz zboża na pniu. Akcja gaśnicza nie była łatwa z uwagi na wiatr, który sprzyjał rozprzestrzenianiu płomieni.

r e k l a m a

Jak ustaliła straż pożarna, do pożaru doszło podczas prac polowych.

Kombajny i inny sprzęt rolniczy poszedł z dymem

r e k l a m a

W trakcie pożarów podczas prac polowych często także ogień zajmuje sprzęt rolniczy. Tak było w Rozbitku pod Międzychodem (woj. wielkopolskie) oraz nieopodal Dolska oraz w Młynkowie. We wszystkich tych przypadkach ucierpiał sprzęt rolniczy. W Rozbitku oraz pod Dolskiem płomienie strawiły kombajny zbożowe, a w Młynkowie ogień zniszczył prasę do słomy.

Strażakom pomagają rolnicy

W wielu przypadkach podczas pożarów ściernisk oraz zboża na pniu nieodzowną pomocą okazują się rolnicy, którzy wspierają akcje gaśnicze. Ciągnikami z pługami wyjeżdżają w pole, wyprzedzają płomienie i wykonują pas orki, który odgradza żywioł od dalszego „paliwa”. Dzięki temu udaje się ograniczyć i zminimalizować straty oraz uchronić mienie i osoby trzecie przed płomieniami.

Michał Czubak
Fot. PSP Międzychód, OSP Dolsk, OSP Podrzewie

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Kamizelka damska - Tygodnik Poradnik Rolniczy

Kamizelka damska - Tygodnik Poradnik Rolniczy

Płacisz tylko

189,00 zł

Cena regularna 219,00 zł

SPRAWDŹ

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a