Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Strzały w gospodarstwie pod Rykami. 4-letnia Zosia walczy o życie

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Strzały w gospodarstwie pod Rykami. 4-letnia Zosia walczy o życie
Wiadomości Wypadek
Data publikacji 05.06.2020r.

Do tragicznego wypadku doszło w gospodarstwie rolnym w Brzezinach. 27-letnia kobieta w ciąży i matka trójki małych dzieci, przez przypadek strzeliła ze strzelby. Śrut ciężko ranił 4-letnią Zosię, która walczy o życie. Ranny został też pomocnik rolnika.

Ryki: Straszliwy wypadek w gospodarstwie w Brzezinach. 4-latka z licznymi ranami postrzałowymi trafiła do szpitala

Dramat rodzinny rozegrał się wczoraj około godziny 16 na terenie gospodarstwa w miejscowości Brzeziny (woj. lubelskie). Do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym trafiła 4-letnia dziewczynka. Medycy naliczyli na jej ciele aż 14 ran postrzałowych. Do szpitala trafił również pomocnik rolnika, który również został trafiony śrutem.

r e k l a m a

Wypadek z bronią palną. Niekontrolowany wystrzał strzelby?

Lubelska policja wyjaśnia, co tak właściwie się stało i dlaczego ranne zostały dwie osoby, w tym dziecko. Wstępne informacje wskazują, że doszło do nieszczęśliwego wypadku spowodowanego niekontrolowanym strzałem strzelby załadowanej nabojem śrutowym.

Jak informuje policja, kobieta posiadała broń legalnie.

r e k l a m a

Wg wstępnych informacji do wypadku doszło podczas czyszczenia broni. 27-latka w zaawansowanej ciąży nie wyciągnęła pocisków z magazynku. Pech chciał, że tam gdzie skierowała lufę znajdowała się 4-letnia Zosia oraz 27-letni pracownik gospodarstwa. Ojciec rodziny w tym czasie pracował w polu.

Stan dziecka zagrażający jego życiu

Najpoważniej ranna została Zosia. Dziecko w wyniku wystrzału z broni śrutowej ma na ciele 14 ran postrzałowych. Jest w stanie ciężkim. Jeden śrut znajduje się w okolicy serca dziewczynki. Lżej ranny jest pracownik gospodarstwa - on został śrutem trafiony w udo.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożność przy posługiwaniu się bronią palną. Bezwzględnie i zawsze każdą broń należy traktować jako gotową do strzału. Przy jej obsłudze należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Przed każdą czynnością z bronią palną konieczne jest sprawdzenie komory nabojowej. Lufa broni powinna być kierowana zawsze w bezpieczną stronę. Broń powinna być sprawna technicznie – apeluje lubelska policja.

Michał Czubak
fot. ilustrujące / arch
źródło: Policja Lubelska / Dziennik Wschodni

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a