Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Wypadki w rolnictwie: Zginął rolnik podczas opryskiwania pola

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Wypadki w rolnictwie: Zginął rolnik podczas opryskiwania pola
Wiadomości wypadki w rolnictwie
Data publikacji 03.06.2018r.

Pod Brodnicą doszło do tragicznego wypadku. Podczas wykonywania oprysków 68-letni rolnik został porażony prądem. Porażone zostały jeszcze 2 inne osoby udzielające gospodarzowi pomocy. Pomimo, że na miejsce przybyło Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, to rolnik niestety zmarł.

W piątek, 25 maja 2018 roku w miejscowości Grabówiec w powiecie brodnickim (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku podczas prac polowych.  

r e k l a m a

Rolnik został porażony prądem, kiedy opryskiwaczem zahaczył o linie energetyczną

68-letnik rolnik wykonywał ciągnikiem i doczepionym opryskiwaczem oprysk pola kukurydzy. Rolnik jechał z podniesionymi na wysokość 3-4 metrów ramionami opryskiwacza. W pewnym momencie zahaczył o linie energetyczną.

Niestety mężczyzna został śmiertelnie porażony prądem. W zdarzeniu poszkodowane zostały również dwie inne osoby, które udzielały mężczyźnie pomocy. Kobieta w wieku 49 lat oraz 42-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowani zostali do szpitali – informuje st. asp. Agnieszka Łukaszewska, oficer prasowy KPP w Brodnicy.

W pomoc poszkodowanym zostało zaangażowane m.in. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Obecnie brodniccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 68-letniego rolnika. 

 

Paweł Mikos, zdjęcie poglądowe

Fot. pixabay

 

Widziałeś już nasze video ""Urzędnicy chcieli zniszczyć człowieka". Rolnik spod Lublina spędził Święta za kratami"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a