Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Jak ARiMR tłumaczy się rolnikom, że jeszcze nie przelała dopłat bezpośrednich?

Kamila Szałaj
Kategoria: Pieniądze i Prawo
Jak ARiMR tłumaczy się rolnikom, że jeszcze nie przelała dopłat bezpośrednich?
Pieniądze i Prawo
Data publikacji 22.02.2022r.

Jest luty, a ja nie otrzymałem jeszcze dopłat bezpośrednich. Co prawda była u mnie kontrola na miejscu, ale pakiet pokontrolny dostałem już w listopadzie, bez zastrzeżeń. Wojewódzka ARiMR poinformowała mnie, że nie widzi podstaw do opóźnień. Czemu więc powiatowe biuro wstrzymuje moje dopłaty? Kiedy je otrzymam?

Rolnik z powiatu sieradzkiego skarży się, że jeszcze nie otrzymał dopłat bezpośrednich. Była u niego kontrola na miejscu, ale pakiet pokontrolny dostał już w listopadzie, bez zastrzeżeń. Tymczasem pieniędzy, które w tym roku są wyjątkowo potrzebne z uwagi na wysokie koszty produkcji nadal nie otrzymał.

r e k l a m a

- ARiMR w Łodzi twierdzi, że raporty do ARiMR w Sieradzu wysłała już 30 grudnia i pieniądze dawno powinny trafić na moje konto. Niestety, sieradzki oddział ARiMR utrzymuje, że raportów nie otrzymał – informuje rolnik.

Oczywiście zdaje on sobie sprawę z tego, że ARiMR ma czas na wypłatę do 30 czerwca, ale skoro dokumenty są w porządku i wojewódzka ARiMR nie widzi podstaw do opóźnień w wypłacie, to czemu jeszcze nie otrzymał pieniędzy? Kiedy je otrzyma?

r e k l a m a

ARiMR w Łodzi: po kontroli na miejscu potrzeba więcej czasu na weryfikację wniosków

O to, dlaczego rolnik z powiatu sieradzkiego nie dostał jeszcze przelewu z dopłatami zapytaliśmy ARiMR w Łodzi.

Oddział Regionalny Agencji poinformował, że stara się jak najszybciej przekazać pieniądze wszystkim rolnikom, u których były kontrole na miejscu, ale weryfikacja dokumentów zajmuje dużo czasu.   

W samym powiecie sieradzkim do kontroli na miejscu wytypowanych zostało 1250 gospodarstw rolnych. Dotychczas (stan na dzień 15 lutego) ARiMR w Łodzi przekazała ponad 80 proc. raportów z nich do Biura Powiatowego ARiMR w Sieradzu. 

Wideo - Rolnicy oddają ziemniaki i jabłka za bezcen. "Chyba rzucę to wszystko i zmienię zawód"

Idź do wideo

- Weryfikacja wniosków dotyczących gospodarstw, w przypadku których przeprowadzono kontrole, jest bardziej czasochłonna – trzeba sprawdzić m.in. dane z raportów, dokumentację fotograficzną oraz szkice z pomiarów. Dopiero po zakończeniu wszystkich czynności kontrolnych można wydać decyzje dotyczące przyznania dopłat bezpośrednich – informuje ARiMR.

ARiMR w Sieradzu jeszcze nie wydało wszystkich decyzji

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – roczna prenumerata

Tygodnik Poradnik Rolniczy – roczna prenumerata

Płacisz tylko

279,00 zł SPRAWDŹ

Dotychczas Biuro Powiatowe w Sieradzu wydało takie decyzje ponad 90 proc. rolników, którzy złożyli wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2021 rok. Wszystkie decyzje dotyczące przyznania tych dopłat powinny zostać wydane, zgodnie z przepisami, do 1 marca 2022 r. 

Kamila Szałaj, fot. Oddział Regionalny ARiMR w Łodzi

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a