Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Wkrótce mija nabór wniosków na dotacje do loch

Magdalena Szymańska
Kategoria: Pieniądze i Prawo
Wkrótce mija nabór wniosków na dotacje do loch
Pieniądze i Prawo Pieniądze dla rolnika
Data publikacji 28.04.2022r.

Jeszcze tylko do 29 kwietnia hodowcy świń mogą się ubiegać o wsparcie dla loch. Do każdych 10 sztuk świń (prosiąt) urodzonych w gospodarstwie przysługuje 1000 zł. Rolnik nie może jednak otrzymać więcej niż 500 tys. zł.

Kończy się termin składania wniosków

Jeszcze tylko do 29 kwietnia hodowcy świń mogą się ubiegać o wsparcie dla loch. Będzie ono przyznane tylko na prosięta, które urodziły się w gospodarstwie rolnika między 15 listopada 2021 r. a 31 marca 2022 r. Ponadto wsparciem mogą być objęte jedynie zwierzęta, które zostały zarejestrowane w IRZ do 15 kwietnia 2022 r.

r e k l a m a

1 tys. zł za każde 10 sztuk świń

Do każdych 10 sztuk świń (prosiąt) urodzonych w gospodarstwie przysługuje 1000 zł. Rolnik nie może jednak otrzymać więcej niż 500 tys. zł.

r e k l a m a

Jeżeli na dzień sporządzania wnios­ku w gospodarstwie urodziło się np. 15 prosiąt, to dany wniosek może dotyczyć tylko 10 świń. Pozostałe 5 szt. może zostać ujęte w kolejnym wnios­ku, jeżeli w gospodarstwie do końca marca urodziło się co najmniej 5 świń i zostały one zgłoszone do IRZ do 15 kwietnia

Wniosek można składać wielokrotnie, ponieważ producent świń może wnioskować o pomoc do pełnej liczby 10 urodzonych świń lub wielokrotności tej liczby. Wsparcie do danej sztuki przysługuje jednak tylko raz.

Magdalena Szymańska
fot. M. Szymańska

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a