Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Tłumy na Święcie Mleka w Garwolinie 2022 [WIDEO]

Ireneusz Oleszczyński
Kategoria: Polskie mleko
Tłumy na Święcie Mleka w Garwolinie 2022 [WIDEO]
Polskie mleko Wiadomości z branży
Data publikacji 03.07.2022r.

W ostatnią niedzielę czerwca, na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze” w Garwolinie odbyło się XI Święto Mleka. Ten rodzinny piknik organizowany przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Garwolinie i KZSM Zw. Rew., co roku przyciąga tłumy mieszkańców. Impreza dofinansowana jest ze środków Funduszu Promocji Mleka, a jej partnerami są burmistrz miasta Garwolina, starosta powiatu garwolińskiego oraz Centrum Sportu i Kultury.

Duża frekwencja i słoneczna pogoda

Jako medyk chciałbym podkreślić, że wyróżnia was zarówno spółdzielnię, jak i tutejszą społeczność poczucie wspólnoty. Myślę, iż rodzice i dzieci, po dzisiejszym święcie zabiorą ze sobą wskazówki, które pozytywnie wpłyną na nawyki żywieniowe w przyszłości. I na tym, zarówno producentom mleka, spółdzielni w Garwolinie, jak i przedstawicielom instytucji związanych z mleczarstwem zależy najbardziej. Wszystkim nam bowiem zależy, by doskonałe mleko i jego przetwory spożywać jak najczęściej – powiedział do uczestników XI edycji Święta Mleka prof. Wojciech Cichy.

r e k l a m a

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Hanna Dębowska – wiceprezes do spraw handlu OSM Garwolin, Waldemar Paziewski – prezes zarządu OSM Garwolin, Waldemar Broś – prezes KZSM, prof. Wojciech Cichy – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.

Garwolińskie Święto Mleka tradycyjnie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko Garwolina, ale też okolicznych miejscowości

r e k l a m a

  • Garwolińskie Święto Mleka tradycyjnie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko Garwolina, ale też okolicznych miejscowości
Starżacy z OSP Wola Rębkowska w upalną niedzielę zaproponowali orzeźwiającą kurtynę wodną, która stała się prawdziwą gratką dla najmłodszych
  • Starżacy z OSP Wola Rębkowska w upalną niedzielę zaproponowali orzeźwiającą kurtynę wodną, która stała się prawdziwą gratką dla najmłodszych

Na początku wystąpienia Waldemar Paziewski przywitał zaproszonych gości. Na długiej liście znaleźli się m.in.: Mirosław Walicki – starosta powiatu garwolińskiego, Marzena Świeczak – burmistrz miasta Garwolin, Marcin Kołodziejczyk – wójta gminy Garwolin, Marcin Jaroń – kierownik ARiMR oddział Garwolin, profesor Wojciech Cichy z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, współzałożyciel Fundacji Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia, Krzysztof Wróblewski – redaktor naczelny „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, Jan Dworniak – biegły rewident, Waldemar Broś – prezes KZSM. Jan Kargol – dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Prezes podziękował również Przedsiębiorstwu Produkcji Lodów Koral-Józef Koral za nieodpłatne dostarczenie lodów oraz firmie „M i M” Dystrybucja Wody za zaopatrzenie w wodę.

Cieszy mnie duża frekwencja i słoneczna pogoda. Życzę zatem państwu udanej zabawy, skorzystania z przygotowanych atrakcji oraz degustacji naszych produktów – zakończył prezes Paziewski.

Dlaczego mleko jest tak ważne?

Następnie Hanna Dębowska poinformowała, iż XI Święto Mleka, zostało dofinansowana z Funduszu Promocji Mleka. – Tym świętem chcemy zachęcić państwa do picia mleka i spożywania produktów mleczarskich. Dlaczego mleko jest tak ważne? Otóż, warto zapamiętać, że dwie szklanki mleka, jogurtu czy kefiru spożywane codziennie pokrywają dzienne zapotrzebowanie na wapń. Dlatego też pijmy mleko i spożywajmy produkty mleczarskie. OSM Garwolin może pochwalić się ponad stuletnią tradycją, której od zawsze towarzyszyła wysoka jakość wyrobów. Nasze produkty charakteryzują się prostym składem i wytwarzane są z mleka wysokiej jakości wyprodukowanego w gospodarstwach naszych członków.

Dla najmłodszych przygotowano specjalny program artystyczny

  • Dla najmłodszych przygotowano specjalny program artystyczny
Uczestnicy festynu oczekiwali w kolejkach, do degustacji wyrobów OSM Garwolin i lody Koral
  • Uczestnicy festynu oczekiwali w kolejkach, do degustacji wyrobów OSM Garwolin i lody Koral
Od prawej: Hanna Dębowska – wiceprezes do spraw handlu OSM Garwolin, prof. Wojciech Cichy – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Waldemar Paziewski – prezes zarządu OSM Garwolin, Waldemar Broś – prezes KZSM, Joanna Stanowska
  • Od prawej: Hanna Dębowska – wiceprezes do spraw handlu OSM Garwolin, prof. Wojciech Cichy – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Waldemar Paziewski – prezes zarządu OSM Garwolin, Waldemar Broś – prezes KZSM, Joanna Stanowska

Warto spożywać mleko i jego przetwory

Jako trzeci do zebranych zwrócił się Waldemar Broś – prezes KZSM:

Celem dzisiejszego święta jest zachęcenie państwa do spożywania mleka i produktów z niego wytworzonych, bo składniki w nich zawarte są niezbędne dla naszych organizmów. Na stoisku OSM Garwolin macie państwo okazję spróbować wyrobów z szerokiej oferty garwolińskiej mleczarni. Znajduje się ona w czołówce najlepszych spółdzielni w kraju i produkuje kapitalne wyroby Do zobaczenia za rok.

Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów były m.in.: mleczne konkursy z nagrodami, degustacje wyrobów garwolińskiej mleczarni, mleczny pokaz iluzji, mleczny spektakl Balonowe ZOO, mleczny pokaz baniek mydlanych czy profesjonalny pokaz kulinarny. Gwiazdą wieczoru był Nowator.

Ireneusz Oleszczyński
Zdjęcia: Ireneusz Oleszczyński

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 28/2022 na str. 52. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Widziałeś już nasze video "Jak zwiększyć zapas pasz objętościowych w gospodarstwie mlecznym?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a