Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Autonomiczne ciągniki nabierają rozpędu. Claas, Amazone i AgXeed zacieśniają współpracę [WIDEO]

Jan Józefowicz
Kategoria: Maszyny Rolnicze
Autonomiczne ciągniki nabierają rozpędu. Claas, Amazone i AgXeed zacieśniają współpracę [WIDEO]
Maszyny Rolnicze ciągnik
Data publikacji 18.06.2022r.

Współpraca między holenderskim start-upem AgXeed B.V. i Grupą Amazone nabiera rumieńców. Dodatkowo, w tym obiecującym projekcie będzie uczestniczył Claas, czyli firma działająca w grupie Seed Green Innovations GmbH. Efektem końcowym mają być autonomiczne ciągniki od Amazone!

Autonomiczne ciągniki celem współpracy AgXeed, Claas i Amazone

Wraz z intensyfikacją współpracy Amazone staje się strategicznym partnerem start-upowej firmy AgXeed. Celem partnerstwa jest dalszy rozwój maszyn Amazone pod kątem ich autonomicznej pracy w polu. Ważną podstawą współpracy jest zobowiązanie do stosowania otwartych interfejsów w celu zapewnienia pełnej kompatybilności i możliwości podłączenia maszyny z ciągnikiem oraz osiągnięcia maksymalnych korzyści dla obu stron. W centrum uwagi znajduje się klient i jego potrzeby. Celem jest znalezienie najlepszego rozwiązania na rynku dzięki współpracy AgXeed, Claas i Amazone.

r e k l a m a

Autonomiczne platformy AgXeed pasują do oferty produktów Amazone. Połączenie minimalnego nacisku na podłoże, rozkładu masy i elastycznych przestrzeni agregatowania otwiera nowe możliwości w zakresie budowy inteligentnych rozwiązań dla rolnictwa.

Ag Bot sprawdzi się z rozwiązaniami Schmotzer Hacktechnik

r e k l a m a

AgBot z podwoziem gąsienicowym był już w ostatnich latach z dużym powodzeniem stosowany w połączeniu z techniką uprawy gleby i siewu firmy Amazone. Oprócz uprawy gleby i siewu, nowy 4-kołowy AgBot może być również używany z rozwiązaniami Schmotzer Hacktechnik do mechanicznego zwalczania chwastów. Ponadto, uniwersalne systemy zbiorników przednich FTender do nasion i nawozów oraz FT-P do środków ochrony roślin i nawozów płynnych można łączyć z różnymi maszynami zawieszanymi Amazone w zależności od zastosowania. 

Różne systemy czujników monitorują i analizują przebieg pracy. Optymalizacja wykonywania zabiegów uprawowych i jakość pracy są w centrum uwagi, jeśli chodzi o zestaw autonomiczny. Dzięki różnym horyzontom doświadczenia firm AgXeed, Claas i Amazone, wyzwania związane z techniką bezpieczeństwa można pokonywać z wyjątkową skutecznością.

Autonomiczne rozwiązania w ciągnikach dadzą większą swobodę rolnikowi

To interesujący kierunek rozwoju mechanizacji dla rolnika, kierownika gospodarstwa lub użytkownika, ponieważ zastosowanie autonomicznych systemów rolniczych oznacza w ostatecznym rozrachunku większą swobodę w zarządzaniu agronomicznym i strategicznym w przedsiębiorstwie.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – aktualny egzemplarz

Tygodnik Poradnik Rolniczy – aktualny egzemplarz

Płacisz tylko

5,95 zł SPRAWDŹ

 

 

opr. jj
fot. Amazone

Widziałeś już nasze video "Zakręcone Żniwa - Konkurs filmowy TPR"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a