Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Czy rolnik może wynająć ciągnik na dobę? W Agro Sieć Maszyny to możliwe

Tomasz Ślęzak
Kategoria: Maszyny Rolnicze
Czy rolnik może wynająć ciągnik na dobę? W Agro Sieć Maszyny to możliwe
Maszyny Rolnicze Ciągniki rolnicze
Data publikacji 17.06.2022r.

W ubiegłym roku John Deere wprowadził program "Dealer Jutra 3.0". W jego efekcie zmniejszyła się ilość autoryzowanych dealerów, którzy zaczęli działać na znacznie większym terenie. Jednym z nich jest firma Agro Sieć Maszyny, która odpowiada ze sprzedaż maszyn koncernu na terenie północno–zachodniej Polski.

Rozbudowana sieć oddziałów Agro Sieć Maszyny

r e k l a m a

Siedziba i centrala firmy znajdują się w Chełmnie w województwie kujawsko-pomorskim. Jeszcze przed ogłoszeniem programu "Dealer Jutra 3.0" mogła się ona pochwalić rozbudowaną siecią punktów i oddziałów. Poszerzenie terytorium dla swojej działalności dla spółki nie oznaczał rewolucji, był to raczej kolejny etap zrównoważonego rozwoju firmy. Do końca października 2021 r. dysponowała ona siedmioma oddziałami rozlokowanymi w województwie mazowieckim, pomorskim i kujawsko-pomorskim. Od listopada 2021 r. oficjalnie zostały uruchomione trzy kolejne. W Biesiekierzu i Stargardzie w województwie zachodniopomorskim oraz Budzyniu, który odpowiada za obsługę klientów John Deere na terenie północnej Wielkopolski i województwa lubuskiego. Firma od początku rozwoju sieci sprzedażowej tak lokowała swoje oddziały, aby były one oddalone od siebie o 100–120 km. Chodziło o to, aby stworzyć klientom, jak i służbom serwisowym możliwość dotarcia samochodem w godzinę. Odległości między punktami w Stargardzie i Biesiekierzu są nieco większe, jednak przy ustalaniu nowych lokalizacji pod uwagę była brana dostępna sieć szybkich dróg rozwijana w województwie zachodniopomorskim.

3 nowe oddziały i Centralny Magazyn Części

r e k l a m a

Trzy nowe oddziały Agro Sieć Maszyny liczą od 1,2 do 2 tys. m² powierzchni. To nowoczesne budynki, które są w pełni wyposażone i pozwalają na wykonywanie wszystkich prac serwisowych. Firma w maju organizowała w swoich nowych oddziałach "Dzień Otwarty". Imprezy te zostały zorganizowane dla klientów i miłośników marki John Deere. Stanowiły także oficjalne otwarcie tych punktów. Agro Sieć Maszyny przygotowała rodzinne pikniki, podczas których można było nie tylko z bliska przyjrzeć się nowym urządzeniom, ale także w gronie rodziny i przyjaciół uczestniczyć w maszynowej majówce. W Biesiekierzu za obsługę klientów odpowiada ekipa złożona z kilkunastu osób. We wszystkich punktach Agro Sieć Maszyny zatrudnionych jest 80 mechaników. Dysponują oni flotą samochodów liczących kilkadziesiąt specjalistycznych pojazdów. Do obsługi ciągników, kombajnów oraz pozostałych maszyn służą duże samochody dostawcze. Są one w pełni wyposażone w sprzęt i urządzenia umożliwiające diagnostykę oraz naprawy. Koszt takiego wyposażenia jest większy niż wartość "gołego" pojazdu. Dodatkowo obsługa klientów realizowana jest poprzez kilkadziesiąt mniejszych samochodów typu kombivan.

Agro Sieć Maszyny posiada Centralny Magazyn Części, który jest zlokalizowany w Chełmnie. Zapewnia on niemal wszystkie niezbędne części. Nie trzeba ich więc sprowadzać z centrali John Deere'a z Niemiec. Firma zapowiada budowę kolejnego magazynu, który zostanie prawdopodobnie zlokalizowany w Stargardzie.

Mamy pełną dostępność maszyn, jeśli chodzi o ciągniki mniejszej i średniej mocy. Z tymi mocniejszymi zdarzają się okresowe trudności, dlatego jeśli ktoś planuje zakupy w najbliższej przyszłości, zachęcamy do składania zamówień dzięki czemu możliwe jest uniknięcie kłopotów z ich realizacją. Jesteśmy dużym graczem i przez producenta też możemy być uznawani za lepszego klienta. To przekłada się na nasze możliwości negocjacyjne i większą elastyczność przy składaniu zamówień. Jako dealer większej skali możemy to robić wcześniej, a maszyny do nas zjeżdżają zgodnie z potrzebami rolników. Mamy więc stworzony własny bank zamówień – tłumaczy Łukasz Madej, prezes Agro Sieć Maszyny.

  • Łukasz Madej prezes Agro Sieć Maszyny kroi pierwszy kawałek tortu, który został przygotowany z okazji oficjalnego otwarcia oddziału firmy w Biesiekierzu.

Krótkoterminowy najem ciągników - nowa oferta Agro Sieć Maszyny

Firma przygotowała nową ofertę krótkoterminowego najmu ciągników. Malowane są one w charakterystyczne żółte szachownice. Jest to uzupełnienie oferty najmu traktorów na okres kilku miesięcy bądź 2 – 3 lat. Agro Sieć Maszyny przygotowała na terenie swojego działania kilkadziesiąt traktorów różnej mocy.

 Jest to zupełnie nowy projekt. Chcemy zaoferować rolnikom najem dobowy. Przygotowaliśmy ciągniki o mocy 150–190 i 250 KM. Są one dostępne w standardowym wyposażeniu, ale przewidujemy także możliwość ich wynajęcia wraz z maszynami uprawowymi i siewnikami, które mamy w naszej ofercie – zapowiada Łukasz Madej.

Uzupełnieniem oferty jest także możliwość przeprowadzenia analiz glebowych. Jeszcze w ubiegłym roku cieszyła się ona umiarkowanym zainteresowaniem. To się jednak zmieniło po tym jak rolnicy zaczęli doceniać rozwiązania służące do precyzyjnego wysiewu nawozów.

Agro Sieć Maszyny posiada flotę terenowych pikapów

Są one wyposażone w maszyny do pobierania próbek glebowych. Wykorzystywane są dwa rodzaje urządzeń: wiertnice oraz udarowe dłuta. Mogą one pobierać próby do dalszych analiz z różnych głębokości od 30 do nawet 60 cm. Podstawowe badania obejmują zawartość makroczynników w warstwie ornej do głębokości 30 cm. Firma próbki gleby wysyła do stacji chemiczno-rolniczej. Przed przyjazdem prosi rolników o podanie obrębu i numeru działki, co pozwala na przygotowanie wstępnych mapek. W przypadku pobierania próbek azotowych, są one mrożone w specjalnych zamrażarkach będących na wyposażeniu samochodów. Wyniki badań są wysyłane do rolników po ich wcześniejszym przetworzeniu. Dostępne są wersje tradycyjne, papierowe, jak i cyfrowe. Wykonywane są też są mapy zasobności glebowej oraz mapy zmiennego nawożenia i siewu, które są wgrywane do elektronicznych systemów maszyn.

Wgrywamy wszystko i prowadzimy rolników krok po kroku, tak aby podczas pracy wszystko działało bez zastrzeżeń. Przy wykorzystaniu systemu John Deere Link mapy zmiennego nawożenia wgrywamy do centrum operacyjnego i bezprzewodowo wysyłamy do ciągnika – mówi Łukasz Madej.

Tomasz Ślęzak
Zdjęcia: Tomasz Ślęzak

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 24/2022 na str. 38. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Widziałeś już nasze video "Zakręcone Żniwa - Konkurs filmowy TPR"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a