Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Fendt nagrodzony za samoczyszczący filtr powietrza

Fendt nagrodzony za samoczyszczący filtr powietrza
Maszyny Rolnicze ciągnik
Data publikacji 10.01.2022r.

Samoczyszczący filtr powietrza dostępny dla serii ciągników Fendt 900 Vario i Fendt 1000 Vario został nagrodzony srebrnym medalem targów Agrotechnica 2022. Czym wyróżnia się ten filtr spośród innych?

Nowy samoczyszczący filtr zwiększa żywotność ciągników

W trudnych warunkach szczególnie tam, gdzie gleby są suche podczas pracy powstaje dużo pyłu. Automatyczna kontrola systemu samoczyszczących filtrów powietrza pozwala operatorom wykonywać swoje zadania bez przerw w pracy. Co ważne, regularne, automatyczne czyszczenie zwiększa żywotność ciągników, co ma podstawowe znaczenie dla użytkowników sprzętu.

r e k l a m a

30 sekundowy cykl czyszczenia

Fendt informuje, że jest pierwszym producentem, który oferuje opcjonalny, samoczyszczący filtr powietrza w momencie dostawy. Nagrodzony system troszczy się o odsysanie pyłu z aktywnym czyszczeniem filtra w 30-sekundowym cyklu.

Filtr jest przedmuchiwany w ruchu, co pozwala uniknąć przestojów związanych zazwyczaj z ręcznym czyszczeniem filtra. Podczas czyszczenia filtr jest przedmuchiwany dwukrotnie, najpierw w 10-sekundowym cyklu wstępnym, a zaraz po nim w cyklu zasadniczym.

Filtr zawiera własny zbiornik sprężonego powietrza

Filtr przeciwpyłowy ma własny zbiornik powietrza sprężonego do ciśnienia 12 barów. Przepływ powietrza jest kontrolowany przez zawór elektromagnetyczny lub impulsowy. Tuż przed wydmuchiwaniem zwiększa się prędkość wentylatora, który pracuje tak jeszcze przez chwilę. Dzięki temu uzyskuje się lepsze rezultaty usuwania pyłu.

Kierowca jest informowany o przebiegu czyszczenia przez wyskakujące okienko na terminalu. Dzięki temu może zdecydować, czy chce go aktywować ręcznie lub ma się to odbywać w pełni automatycznie. Żywotność filtra wynosi około dwóch lat. System ten wymaga specjalnie opracowanego wkładu filtracyjnego.

opr. jj

fot. Fendt

Widziałeś już nasze video ""Nie będziemy umierać w ciszy". Rolnicy będą protestować w w całej Polsce"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a