Dopłaty do zbóż i rzepaku: wiadomo, kiedy ARiMR wypłaci pieniądze pozostałym rolnikomTygodnik Poradnik Rolniczy/Canva
StoryEditor47 tysięcy rolników czeka na dopłaty

Dopłaty do zbóż i rzepaku: wiadomo, kiedy ARiMR wypłaci pieniądze pozostałym rolnikom

29.11.2023., 19:26h
Rolnicy, którzy musieli wystąpić ponownie o dopłaty do zbóż i rzepaku wciąż nie dostali pieniędzy. Kiedy ARiMR rozpocznie wypłatę wsparcia?

Dopłaty do zbóż i rzepaku. 47 tysięcy rolników wciąż czeka na pieniądze

31 października minął termin składania wniosków o dopłaty do zbóż i rzepaku. Wsparcie skierowane było do rolników, którzy ubiegali się o pomoc w ramach naboru prowadzonego między 1 czerwca a 31 lipca 2023 r., spełnili warunki, ale nie otrzymali dofinansowania. Takich rolników jest ok. 47 tysięcy. Niestety, żaden z nich nie otrzymał jeszcze przelewu z ARiMR. 

ARiMR: wypłata dopłat do zbóż i rzepaku powinna się rozpocząć w pierwszej połowie grudnia

Zapytaliśmy więc Agencję, kiedy rozpocznie się wypłata dopłat do zbóż i rzepaku. W odpowiedzi ARiMR poinformowała, że wypłata krajowego wsparcia skierowanego do producentów zbóż i roślin oleistych jest uzależniona od zakończenia procedur dotyczących wcześniejszej pomocy unijnej dla tej grupy rolników. W ramach tego dofinansowania ARiMR wypłaciła 73,8 tys. rolników ok. 774 mln zł.

- Zakładamy, że wypłata środków pozostałym beneficjentom (tym którzy ubiegali się o pomoc między 6 a 31 października 2023 r.) powinna się rozpocząć w pierwszej połowie grudnia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami realizacja płatności ma się zakończyć do stycznia 2024 roku - poinformowała ARiMR. 

Kamila Szałaj

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. luty 2024 15:37