StoryEditorPolicja

48-latek w ciągniku chciał zgubić policyjny patrol!

04.05.2022., 10:05h
Pijacki rajd za kierownicą ciągnika urządził sobie 48-latek z terenu województwa pomorskiego. Pościg zakończył się zatrzymaniem uciekiniera.

Sztum. Policyjny pościg za ciągnikiem

W miniony piątek sztumska policja została powiadomiona nietypowej jeździe ciągnika rolniczego po drodze publicznej. Zdaniem zgłaszającego pojazd poruszał się od krawędzi jezdni do krawędzi, co mogło sugerować, że traktorzysta jest pijany.

Wysłany na miejsce patrol chciał zatrzymać ciągnik do kontroli drogowej – to się nie udało. Pomimo wysyłania przez radiowóz świetlnych i dźwiękowych sygnałów do zatrzymania, traktorzysta uciekał.

Pościg zakończony w polu

Policyjny pościg za ciągnikiem rolniczym z dróg przeniósł się na pole orne. Tam traktorzysta nie dał rady dalej uciekać i został ostatecznie zatrzymany przez policję. Badanie alkomatem wykazało, że 48-letni kierowca ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, wkrótce usłyszy też zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące / arch. policja.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 12:07