fot. PSP Kielce
StoryEditorPOŻAR

GIGANTYCZNY pożar kurnika. Wewnątrz ponad 30 tys. kurcząt [FOTO]

27.09.2023., 07:40h
Wewnątrz kurnika o powierzchni około 2 tys. metrów kwadratowych znajdowało się ponad 30 tysięcy kurcząt. Nie wszystkie udało się uratować od ognia i dymu. W akcji w Ćmińsku koło Kielc działało 17 zastępów strażackich.

Miedziana Góra. Potężny pożar kurnika w Ćmińsku

We wtorek 26 września około godziny 15 straż pożarna została poinformowana o pożarze kurnika w miejscowości Ćmińsk (woj. świętokrzyskie). Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że płonie budynek z cegły i drewna o powierzchni około 2 tys. metrów kwadratowych. Wewnątrz budynku znajdował się żywy inwentarz w postaci ponad 30 tys. kurcząt w wieku około 40 dni.

Około połowa zwierząt zginęła w dymie i płomieniach

Na miejsce ściągano liczne siły i środki z jednostek JRG oraz okolicznych OSP. W sumie w działaniach udział wzięło 17 strażackich zastępów. Ratownicy gasili płonący kurnik z poziomu gruntu oraz z góry - za pomocą drabin i podnośników hydraulicznych.

Strażackie wysiłki pozwoliły na uratowanie około 15-16 tysięcy zwierząt, które zostały wyprowadzone z tej części kurnika, w której jeszcze nie pojawił się ogień. Pozostałe kurczaki padły na skutek zatrucia dymem lub zginęły w płomieniach.

Okoliczności pożaru będą teraz ustalane przez biegłych. Z uwagi na znaczne straty w mieniu sprawą zajmuje się również policja.

Michał Czubak
fot. PSP Kilce

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 08:47