fot. KPP Radziejów
StoryEditorPOLICJA

Rolnik znalazł GRANAT w polu kukurydzy

26.05.2023., 09:30h
Podczas prac w polu rolnik znalazł niebezpieczne znalezisko. Natychmiast o tym powiadomił odpowiednie służby. Konieczna była interwencja grupy saperów z Inowrocławia.

Radziejów. Podczas prac polowych rolnik znalazł granat

Prace w polu czasami przynoszą znaleziska, które mogą zabić. I to dosłownie. Z takim znaleziskiem spotkał się rolnik z gminy Radziejów (woj. kujawsko-pomorskie), który 24 maja podczas prac polowych natknął się na niewybuch. W jego ocenie przedmiot ten najprawdopodobniej był granatem, co ostatecznie zostało potwierdzone przez saperów z Inowrocławia.

Policja przekazała teren saperom

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, potwierdzili, że znaleziony przedmiot to granat F1. Na miejsce wezwano saperów z Inowrocławia, którzy zabrali niebezpieczne znalezisko. Do czasu ich przyjazdu, teren zabezpieczali radziejowscy funkcjonariusze. - Policjanci przypominają, że w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch, takiego znaleziska nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać – przekazuje asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie.

Granat F1 z czasów II wojny światowej

Znalezisko w polu rolnika najprawdopodobniej pochodzi z okresu II wojny światowej. To granat radziecki produkowany od 1941 roku. Od 1947 roku produkowany był w Polsce Ludowej. Na początku lat 90-tych minionego wieku został wycofany z polskiego uzbrojenia.

Michał Czubak
Fot. KPP Radziejów

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. czerwiec 2024 09:21