Archiwum redakcji
StoryEditorCedrob

Cedrob trafi w ręce szejków z Zatoki Perskiej? Czy KGS może włączyć się do gry?

10.04.2024., 15:30h
W lutym pojawiła się informacja, że Cedrob jest na sprzedaż, a teraz okazuje się, że jego zakupem może być zainteresowany fundusz inwestycyjny z Abu Dhabi. Czy to możliwe i jakie jest stanowisko KGS w tej sprawie?

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarli dziennikarze portalu bloomerg.com, Cedrob może stać się własnością funduszu inwestycyjnego ADQ z Abu Dhabi. Z wiadomości dostarczonych przez informatorów wynika, że negocjacje pomiędzy ADQ a Cedrobem mają zostać podjęte jeszcze w kwietniu.

Okazuje się również, że zarówno ADQ, jak i Cedrob nie skomentowały doniesień, o czym poinformowali dziennikarze portalu money.pl. Warto zaznaczyć, że nawet jeśli do spotkania dojdzie w rzeczywistości, to nie musi się okazać, iż w jego trakcie zostanie złożona formalna oferta zakupu Cedrobu przez arabski fundusz.

Czy KGS kupi Cedrob?

Jak się okazuje Krajowa Grupa Spożywcza nie jest zainteresowana przejęciem firmy Cedrob.

Z informacji przekazanych naszej redakcji przez biuro rzecznika KGS wynika, że spółka obecnie prowadzi działania w celu realizacji strategii, która zakłada miliardowe inwestycje m.in. w zakłady na terenie województwa lubelskiego oraz budowanie spółek we współpracy z sadownikami. Ponadto KGS planuje rozwijać linie produkcyjne w cukrowniach w Werbkowicach i Krasnymstawie, budować nowe młyny w ramach Zamojskich Zakładów Zbożowych, stworzyć dla nich nowe centrum logistyczne i dokapitalizować fabrykę cukierków Pszczółka.

Co to jest ADQ?

ADQ stanowi jeden z 3 głównych państwowych funduszy Abu Zabi. Do podstawowych celów realizowanych przez ten podmiot należy zapewnienie ochrony bezpieczeństwa żywnościowego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie większość żywności jest importowana ze względu na klimat pustynny.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: money.pl, bloomerg.com

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 00:44