Ponad 50-letnim Zetorem 25 przejechał 800 km na zlot w Łazach [ZDJĘCIA}

Ponad 50-letnim Zetorem 25 przejechał 800 km na zlot w Łazach [ZDJĘCIA}

Martin Havelka swoim Zetorem 25 przejechał ponad 800 km w ciągu 5 dni, aby dotrzeć z Czech na IV Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Łazach.

r e k l a m a

800 km ponad 50-letnim ciągnikiem Zetor 25 nad morze

Martin Havelka, podobnie jak przed roku, wybrał się ze Škrdlovic na Vysočině w Czechach do Łaz w woj. zachodniopomorskim na IV Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych. Wyczyn jest tym bardziej godny podziwu, że traktor jest bez kabin, a Martin Havelka pokonał dystans 800 km w zaledwie 5 dni. Z Czech wyruszył 11 czerwca a nad polskie morze dotarł już 15 czerwca 2017 roku. Najdłuższy 1-dniowy etap całej podróży miał około 240 km.

 

– Jest to wielkie wyzwanie, ale i zabawa. Kiedyś traktory na dłuższe dystanse były przewożone na innych środkach transportu, ale dziś jazda po dobrych drogach to czysta przyjemność, tym bardziej taka przejażdżka nad morze prosto na plażę , kiedy człowiek może spoglądać na świat z siodełka ciągnika – przekonuje “ dodaje Martin Havelka.

Władze Zetora podziwiają rolnika z Czech

Przejechać 800 kilometrów na ciągniku bez kabiny mającym znacznie powyżej 50 lat jest niesamowitym wyczynem. Martin Havelka swoją jazdą udowadnia, że Zetory są naprawdę niezawodne. Niezawodność i prostota obsługi to podstawowe cechy, których wymagają także nasi klienci – przekonuje Robert Todt, dyrektor sprzedaży i marketingu Zetor Tractors. 

Zetor 25 hitem wśród ciągników po II wojnie światowej

Traktory Zetor 25 były produkowane w zakładach Zetora w Brnie od 1946 roku. Ciągnik ten był jedną z najlepiej sprzedających się maszyn rolniczych tuż po zakończeniu wojny.

– Jest to legenda, ciągnik kultowy na którym zaczynała swą przygodę z ciągnikami większość traktorzystów. Zmienił on także obraz naszego rolnictwa. Jest niezwykle prosty i wytrzymały oraz ma cudowny dźwięk pracy silnika. No i do podróżowania jest też znakomity z racji swej oszczędności i prędkości – mówi Martin Havelka.

pm, fot. Martin Havelka Facebook

Zainteresował Cię ten artykuł?
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii