r e k l a m a

Partner serwisu

Wozy dla OSP pod lupą CBA

Wiadomości
Data publikacji 17.01.2017r.

Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz Prokuratura Regionalna w Poznaniu prowadzą śledztwo związane z zakupem 35 wozów dla wielkopolskich jednostek OSP.

Śledczy twierdzą, że do tej pory pojazdy nie zostały dostarczone to wypłacono już ok. 3 milionów złotych za wykonanie zamówienia. Funkcjonariusze uważają, że Skarb Państwa został narażony na szkodę znacznych rozmiarów, a utracono kontrolę nad realizacją zamówień I tym samym nie nałożono na wykonawców umownych kar finansowych za niedotrzymania terminów.

r e k l a m aZe względu na wszczęcie postępowania przez CBA, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wstrzymał wypłatę pozostałych pieniędzy. 

Mundurowi przeszukali i zabezpieczyli dokumenty w sprawie przetargu w 35 remizach OSP, do których miały trafić auta oraz w urzędzie marszałkowskim, WFOŚiGW, Zarządzie Wykonawczym Oddziału Związku OSP w Poznaniu, a także  w firmach zajmujących się produkcją zamówionych samochodów strażackich.Wartość kontraktu na 20 lekkich i 15 średnich wozów ratowniczo–gaśniczych wynosi 16 mln złotych. pm

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a