Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

16-latek odpalił ciągnik śrubokrętem i po pijaku szalał z kolegami po okolicy

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
16-latek odpalił ciągnik śrubokrętem i po pijaku szalał z kolegami po okolicy
Wiadomości Policja
Data publikacji 19.10.2020r.

Dwaj nietrzeźwi nastolatkowie i równie pijany dorosły odpowiedzą przed sądem za pijacki rajd, jaki urządzili sobie nocą. Szczególną pomysłowością wykazał się 16-latek, który w wyjątkowy sposób odpalił maszynę.

Podkarpacie. Trzy pijane osoby w ciągniku

Dwaj 16-latkowie oraz jeden 28-latek – całą trójka pijana tak, że ledwo trzymała się na nogach, ale jeszcze zdecydowali się na nocną przejażdżkę… ciągnikiem należącym do rodziny jednego z nich.

Upojeni alkoholem postanowili ciągnik zabrać z podwórka. Sęk w tym, że nie posiadali kluczyków do maszyny, ale i na to znalazł się rada.

r e k l a m a

Śrubokręt zamiast kluczyka

Na drodze pomiędzy Dąbrowicą a Ulanowem (woj. podkarpackie), funkcjonariusze zauważyli traktor, który jechał całą szerokością jezdni. To był właśnie ten traktor, który został zabrany z podwórka. Za kierownicą pojazdu siedział 16-latek, a na każdym z błotników po kompanie, z którym nastolatek wcześniej pił alkohol.

Nastoletni kierowca miał promil alkoholu w organizmie, drugi 16-latek 0,7 promila, natomiast 28-latek ponad 2,5 promila. 

Jak udało im się uruchomić pojazd? Wystarczył śrubokręt i trochę sprytu. Tak też jeden z młodszych wprawił maszynę w ruch.

Obaj 16-latkowie zostali zabrani do domu przez swoich rodziców. Będą odpowiadać przed sądem rodzinnym.

Michał Czubak
Fot.

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a