Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Rolniku, złóż wniosek o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze

Magdalena Szymańska
Kategoria: Wiadomości
Rolniku, złóż wniosek o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze
Wiadomości Pieniądze dla rolnika
Data publikacji 30.07.2020r.

Na sierpień przypada drugi termin składania wniosków o zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego. Rolniku, nie przegap tego terminu.

Od 1 sierpnia drugie termin złożenia wniosku o dopłaty do paliwa rolniczego

Od 1 do 31 sierpnia do urzędów gmin rolnicy mogą składać wnioski o zwrot akcyzy za olej napędowy wykorzystany do produkcji rolniczej. W sierpniu rozliczamy faktury za paliwo rolnicze zakupione w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2020 r.

Przypominamy, iż limit zwrotu podatku określonego na 2020 r. wynosi 100 zł na ha użytków rolnych oraz 30,00 zł na 1 DJP bydła. Stawka zwrotu akcyzy natomiast 1,00 zł za 1 litr ON. Zwrot akcyzy powinien być wypłacony w październiku br.

Zwrot podatku akcyzowego – komu przysługuje przy zmianie właściciela ziemi?

W sytuacji, gdy rolnik powiększy gospodarstwo, może ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego w odniesieniu do nabytych lub wydzierżawionych gruntów w części niewykorzystanego na te grunty rocznego limitu zwrotu przez poprzedniego posiadacza.

Gdy natomiast wydzierżawi lub sprzeda gospodarstwo, to nie będąc już posiadaczem użytków rolnych w dniu składania wniosku nie może ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego na wydzierżawione lub sprzedane użytki rolne.

Więcej na ten temat w artykule:

Zwrot akcyza za paliwo rolnicze 2020 – stawki, terminy, wniosek

Magdalena Szymańska
Fot. Pixabay

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a