Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Bus wbił się w ciągnik John Deere. Dostawczak zmasakrowany

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Bus wbił się w ciągnik John Deere. Dostawczak zmasakrowany
Wiadomości wypadki
Data publikacji 21.09.2020r.

Pod Szamotułami doszło do wypadku, w którym samochód dostawczy Volkswage zderzy się z ciągnikiem rolniczym John Deere. W wyniku zderzenia przód busa został w dużym stopniu zniszczony, a kierowca trafił do szpitala. Kto odpowiada za wypadek?

Szamotuły:  zderzenie ciągnika rolniczego z busem w Gaju Małym

We wtorek 15 września 2020 roku około godz. 19.00 w miejscowości Gaj Mały pod Obrzyckiem (powiat szamotulski, woj. wielkopolskie) doszło do zderzenia ciągnika rolniczego marki John Deere z podpiętą przyczepą z samochodem dostawczym marki Volkswagen.

r e k l a m a

Na miejsce wypadku wysłano 4 zastępy strażaków z PSP w Szamotułach oraz z OSP w Obrzycko, OSP Piotrowo, OSP Baborowo. Przybyli także policjanci i  Zespół Ratownictwa Medycznego. Służby zastały na miejscu ciągnik, który znajdował się na skrzyżowaniu dróg oraz busa, który kompletnie rozbity wylądował w przydrożnym rowie. Zarówno traktorzysta, jak i kierowca Volkswagena i pasażer busa wydostali się z pojazdów o własnych siłach. Jednak obrażenia kierowcy dostawczaka były na tyle poważne, że został on zabrany do szpitala w Szamotułach. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Kto odpowiada za wypadek ciągnika i dostawczaka?

r e k l a m a

Jak ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku, do zderzenia John Deere’a i Volkswagena doszło na skutek niezgodnego z przepisami manewru kierowcy busa. Zdaniem mundurowych mieszkaniec Obrzycka rozpoczął wyprzedzać ciągnik z przyczepą tuż przed skrzyżowaniem, na którym John Deere skręcił w lewo. Wówczas doszło do zderzenia.

Kierowca dostawczaka został za to ukarany mandatem karnym.

 

Paweł Mikos
Fot. OSP Obrzycko, PSP Szamotuły

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Rzepak jesienią

Rzepak jesienią

Płacisz tylko

16,00 zł SPRAWDŹ

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a