Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Komornik chciał sprzedać dom po Andrzeju Lepperze. Jakiej kwoty zażądał?

Krzysztof Janisławski
Kategoria: Wiadomości
Komornik chciał sprzedać dom po Andrzeju Lepperze. Jakiej kwoty zażądał?
Wiadomości
Data publikacji 19.11.2022r.

Kolejna próba sprzedaży majątku należącego kiedyś do Andrzeja Leppera zakończyła się niepowodzeniem. Nie było chętnych na dom, zabudowania gospodarcze i działkę w Zielnowie w woj. pomorskim, mimo że cena wywoławcza była poniżej wartości. O ile?

Majątek po zmarłym tragicznie przewodniczącym Samoobrony znowu na licytacji komorniczej

Nieruchomości w Zielnowie należą do Tomasza Leppera, syna tragicznie zmarłego w 2011 r. lidera Samoobrony. Gospodarstwo trafiło na licytację z powodów problemów finansowych właściciela, który wpadł w długi.

Komornik wystawił na licytację dwukondygnacyjny dom o powierzchni użytkowej 155 mkw, oborę o powierzchni 737 mkw. i działkę liczącą nieco ponad 27 arów. Tyle zostało z gospodarstwa mającego przed laty kilkadziesiąt hektarów. 

r e k l a m a

Za jaką kwotę można było zostać właścicielem nieruchomości po Andrzeju Lepperze?

Jak informuje Super Express do kolejnej już nieudanej licytacji doszło 16 listopada. Pierwotnie planowano, że odbędzie się w pół roku po poprzedniej, czyli pod koniec ubiegłego roku.

Choć dom jest wart 600 tys. zł, to komornik ustalił cenę wywoławczą na 400 tys. zł. Obora została wyceniona na 287 tys. zł, natomiast cena wywoławcza działki wynosiła 191 tys. zł. 

To kolejna próba sprzedaży domu w Zielnowie

Kłopoty finansowe obecnego właściciela majątku po Andrzeju Lepperze zaczęły się w 2015 r. Problemy ze spłatą zobowiązań Tomasza Leppera sięgających 2,5 mln zł doprowadziły rolnika do bankructwa i licytacji ziemi oraz sprzętu rolniczego. 

Licytacja domu i obory jest już kolejną prowadzoną w tym gospodarstwie. Wcześniej, w 2018 roku, komornik zlicytował m.in. ciągnik rolniczy za niemal 160 tys. złotych oraz łącznie 11 ha ziemi.

4 ha pola zostały sprzedane za niespełna 48 tys. zł, czyli połowę wartości szacunkowej, a kolejne 7 ha ziemi zostało zlicytowanych za ok. 74 tys. złotych.

Krzysztof Janisławski

Fot. Paweł Kuroczycki

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a